عربستان تنها در صورت کاهش عرضه ایران با کاهش تولید موافق است

منابع آگاه صنعت نفت می‌گویند، عربستان تنها در صورت موافقت ایران با کاهش عرضه نفت با کاهش تولید نفت خود موافقت خواهد کرد.

به نقل از رویترز، منابع آگاه می‌گویند، الوجیو دلپینو وزیر نفت ونزوئلا که همچنین ریاست شرکت ملی نفت ونزوئلا را برعهده دارد در جریان سفر دوره‌ای به کشور‌های تولید‌کننده نفت در ماه جاری پیشنهاد کرد که تولید نفت در سطوح کنونی ثابت شود.
یک منبع آگاه می‌گوید: اگرچه این ایده با استقبال عربستان مواجه شد، اما گفتگوها در سطح اولیه باقی مانده و ریاض در این زمینه اقدامی نخواهد کرد مگر اینکه تهران با کاهش عرضه موافقت کند. وزیر نفت ونزوئلا گفت: این کشور در مسیر درست اقدامی از سوی تولیدکنندگان نفت برای بالا بردن قیمت‌های پایین انرژی قرار دارد.

الوجیو دلپینو وزیر نفت ونزوئلا به جزئیات بیشتر در این زمینه اشاره نکرد.
دلپینو که اخیرا در راستای سفر دوره ای جهانی برای جلب حمایت اوپک و غیراوپک از بالا بردن قیمت نفت، به روسیه و عربستان سفر کرده بود، گفت: ما در یک مسیر بسیار، بسیار، بسیار خوب قرار داریم.
پس از آنکه انتشار گزارشی حاکی از توسل اوپک به کاهش تولید برای کاهش اشباع عرضه جهانی نفت و پس از اشتهای پرریسک بازار‌های سهام برای نفت، قیمت نفت سبک آمریکا در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۱۰ درصد افزایش یافت.

وزیر انرژی امارات متحده عربی می‌گوید: سازمان کشورهای صادر‌کننده نفت مایل به همکاری در زمینه کاهش عرضه است. وی همچنین گفت: قیمت پایین نفت باعث کاهش عرضه شده که می‌تواند به ایجاد تعادل مجدد در بازار کمک کند.
کاهش در قیمت نفت رکود وحشتناک در ونزوئلا را که برای تامین ۹۰ درصد درآمد خود به صادرات نفت وابسته است، تشدید کرده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.