ترابیان: کی‌روش از ادبیات غیرحرفه‌ای استفاده می‌کند که در ذهن آدم نمی‎گنجد

سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال گفت: این حاشیه‌ها به غیر از ضرر برای تیم ملی سودی نخواهد داشت، کی‌روش از ادبیات غیرحرفه‌ای استفاده می‌کند که در ذهن آدم نمی‌گنجد.

عباس ترابیان در خصوص اظهارات کارلوس کی‌روش علیه او اظهار داشت: اکنون زمان مناسبی نیست که در خصوص این مسائل صحبت کنیم. فروردین‌ماه دو بازی حساس برای تیم ملی در پیش داریم و باید با آرامش کارمان را انجام دهیم. این مسائل به غیر از ضرر چیزی نخواهد داشت و حتی‌الامکان سعی می‌کنیم، سکوت کنیم.
وی که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کرد، افزود: از سال ۹۱ ارتباطی با تیم ملی ندارم و نمی‌دانم چرا امروز ایشان (کی‌روش) مواردی را مطرح می‌کند که اتهام است. این حاشیه‌ها به غیر از ضرر برای تیم ملی سودی نخواهد داشت. ایشان از ادبیات غیرحرفه‌ای استفاده می‌کند که در ذهن آدم نمی‌گنجد.
سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: ایشان در دو مورد به من اتهام زده است که مجبورم به خاطر سنگین بودن این اتهامات پاسخ دهم تا اذهان عمومی مسائل را بدانند. او گفته که بنده در زمان سرپرستی تیم ملی برای آمدن اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد سنگ‌اندازی کردم، چه دلیلی دارد که این کار را انجام دهم؟ آیا فرزندم را می‌خواستم به تیم ملی ببرم؟ باعث افتخار من است که دو عزیز از خارج از کشور به تیم ملی آمدند و همه وجودشان را گذاشتند. مگر بیمار هستم که به خودم بخواهم ضربه بزنم؟
ترابیان ادامه داد: زمانی که دژاگه برای اولین بار در تیم ملی حضور پیدا کرد من نوامبر ۲۰۱۱ تیم ملی را ترک کردم، از طرفی رضا قوچان‌نژاد نیز پس از دژاگه به تیم ملی آمد، بنابراین این مسائل ربطی به من ندارد. از طرفی آقای والی‌زاده می‌داند که قضایا از چه قرار بوده است.
وی تصریح کرد: مورد دیگری که ایشان اشاره کرده به سفرهای تیم ملی برمی‌گردد که عنوان شده پاداش‌هایی که باید به بازیکنان داده می‌شد به دوستانم داده‌ام. ایشان با این کار می‌خواهد بازیکنان را مقابل من قرار دهد. زمانی که تیم می‌خواهد به سفر خارج از کشور برود لیست اعضا به شورای برون‌مرزی می‌رود تا این لیست به تصویب برسد، وقتی لیست به تصویب رسید دیگر نمی‌توان فردی را به آن اضافه کرد. پاداش‌ها براساس فرمولی پرداخت می‌شد و ما پاداش‌ها را با امضای آقایان پرداخت می‌کردیم که نمونه آخر آن پاداش شش هزار دلاری پس از بازی با اندونزی بود که با امضای او (کی‌روش) پرداخت شد.
سرپرست پیشین تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه ظاهراً کی‌روش به دلیل اینکه در جلسه با اینفانتینو دبیرکل یوفا حضور نداشته ناراحت است، گفت: اصلاً چنین چیزی مطرح نیست، ضمن اینکه به من ربطی ندارد که چه کسی در جلسه حضور دارد. اعضایی که در جلسه باید حضور می‌یافتند به انتخاب خود رئیس فدراسیون فوتبال بود. به عنوان مثال مهدی تاج درباره لیگ صحبت کرد و یا دکتر علیزاده به تشریح وضعیت آکادمی پرداخت. ایشان می‌داند که کفاشیان به صورت شفاهی برای این جلسه دعوت‌شان کرده بود اینکه حالا چرا حضور نیافتند ربطی به من ندارد. از طرفی اگر من کنار اینفانتینو بودم به این دلیل بود که با او دوستی ۱۷ ساله دارم و به خاطر این فرد سفرم به ازبکستان را لغو کردم.
ترابیان در پاسخ به این پرسش که آیا سرمربی تیم ملی به لحاظ قانونی می‌تواند چنین صحبت‌هایی را مطرح کند، عنوان کرد: در قرارداد مربیان نوع مصاحبه‌ها قید می‌شود و این توافقی است که بین فدراسیون و سرمربی صورت می‌گیرد و علاقه‌مند نیستم که به این موضوع بپردازم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.