هاشمی رفسنجانی: روی کار آمدن این دولت برگرفته از وحدت و همدلی است/ اگر دولت یازدهم نبود تحریم‌ها بیشتر می‌شد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تاکید بر حفظ وحدت و یکپارچگی دربین مردم به منظور همراهی هرچه بیشتر آنان با نظام و انقلاب اسلامی، روی کار آمدن دولت تدبیر و امید را نشانه وحدت و همدلی مردم دانست.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر یکشنبه در همایش «وحدت حوزه و دانشگاه» با تاکید بر اینکه، وحدت حوزه و دانشگاه با تعارف و همایش ایجاد نخواهد شد، گفت: بایستی این وحدت بصورت واقعی و عینی اتفاق بیافتد. 
وی با بیان اینکه، هنوز هم بسیاری از مردم دل در گرو انقلاب و نظام اسلامی بسته‌اند و به آن علاقمندند، پیروزی دولت تدبیر و امید را در انتخابات ریاست جمهوری نشانه دیگری از یکپارچگی و وحدت در بین مردم عنوان کرد و گفت: این درحالی بود که خیلی از مردم مایوس و ناامید بودند. 
عضو مجلس خبرگان در ادامه با تاکید براینکه با روی کار آمدن دولت فرهیخته و معتدل فعلی زیرساخت‌ها در حال تامین است و به کمک این دولت سد تحریم برداشته می‌شود، گفت: اگر این دولت نبود تحریم‌ها برداشته نمی‌شد و روز به روز نیز اضافه می‌شد. 
وی با تاکید براینکه بیش از گذشته به برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی نزدیک شده‌ایم و پس از بسته شدن پرونده هسته‌ای ایران دیگر مانعی وجود ندارد گفت: در آینده‌ای نزدیک شاید تا یک ماه آینده کل تحریم‌ها از هم خواهد پاشید و این نتیجه وحدت و همدلی مردم است.
هاشمی با تاکید براینکه حدود ۱۲ سال است که بدترین تحریم‌های تاریخ را دنیا علیه کشورمان وضع کرده است، اظهار کرد: با تلاش دولت به زودی رکود برداشته می‌شود و تورم نیز ضعیف می‌شود و مشکلات کشور به مرور رفع خواهد شد. 
وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری انتخابات را حق الناس دانستند، حق الناس این است که هر کسی حق دارد رأی دهد و باید راه باز باشد تا مردم بدانند مملکت دست خودشان است. 
هاشمی رمز پیروزی مردم در مقابل استبداد شاهنشاهی را تنها اتحاد و یکپارچگی دانست و گفت: اگر حالا هم در امنیت هستیم یکی از دلایل این است که مردم هنوز به انقلاب خود علاقمندند، البته گله‌ها، اعتراضات و کمبودهایی وجود دارد اما به هر حال مردم می‌دانند این وضع از دیکتاتوری رسمی موروثی بهتر است.
وی افزود: در حال حاضر از بالا تا پایین نظام یعنی از رهبر تا عضو شورای روستاها را مردم خودشان انتخاب می‌کنند، و مردم به شکل و ساختار نظام امیدوارند.
هاشمی که به مناسبت ۲۷ آذر سالروزشهادت آیت‌الله مفتح سخن می‌گفت وحدت حوزه و دانشگاه را یکی از اقدامات زیربنایی در دنیای اسلام دانست و افزود: آیات قرآن و خواسته پیامبر(ص) نیز این است که امت اسلامی با یکدیگر متحد باشند. 
وی افزود: البته اختلاف نظر و عقیده امری طبیعی است و حق انسان است که با دریافت خود نظراتی را داشته باشد ولی آنچه که خطرناک است تنازع است؛ اگر اختلاف عقاید و نزاع بین یک امت وجود داشته باشد خطرناک است که متأسفانه دنیای اسلام به اینجا رسیده است. 
وی با بیان اینکه سنی و شیعه در مسائل اسلامی بسیار کم با یکدیگر اختلاف دارند گفت: قرآن، خدا، قبله و معاد یکی است و اختلافاتی که وجود دارد ممکن است در فتوای مراجع شیعه هم باشد.
هاشمی با اشاره به اینکه فرقه وهابی از طریق افکار نادرست افراطی که رهبرشان در قرون قبل مطرح کرده دوباره ظاهر شده است، تاکید کرد: این فرقه با افکار منحط اسلام را آلوده کرده و در حال حاضر فضای جهان را به ناامنی سوق داده است.
وی با بیان اینکه، در سوره انفال توصیه شده که خود و حکومت‌تان را دچار شکست نکنید، به وضعیت کشورهای اطراف ایران از جمله وضع افغانستان، یمن، عراق، بحرین، سوریه، لبنان، لیبی و نیجریه اشاره کرد و گفت: در این کشورها نزاع خونین و نکبت‌باری وجود دارد که بیشتر آن نیز به دلیل تمسک به عقاید باطل و گمراه‌کننده است.
ایشان به نام‌گذاری گروهک تروریستی داعش تحت عنوان دولت اسلامی از سوی رسانه‌های صهیونیستی و امپریالیسم اشاره کرد و گفت: آن‌ها می‌خواهند به جهان القا کنند که تمام اسلام اینگونه است در حالی که آنان تنها گروه کوچکی هستند که شناسنامه مسلمان دارند ولی عقاید و کارهای آن‌ها ضد اسلام است. 
هاشمی با تاکید بر اینکه گروهک تروریستی داعش به جاهلیت‌های تاریخ بشریت بازگشته‌اند افزود: مگر می‌شود نام این گروهک تروریستی را مسلمان نهاد؟ یک مسلمان گروهی را بکشد و اسیر کند؛ حتی در قرون وسطی اروپا و جاهلیت قبل از اسلام نیز این رفتارهای خشن وجود نداشت.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اظهار تاسف از وجود شرایط مصیبت‌بار دنیای اسلام به دیدار امروز (یکشنبه) خود با رییس مجلس سنای فرانسه اشاره کرد و گفت: در این دیدار در خصوص تروریسم و خطراتش صحبت کردیم و دنیا نیز نگران است، البته شاید بتوان اسم این شرایط را جریان جنگ جهانی سوم گذاشت چرا که خطر آن به مراتب بیشتر است. 
هاشمی گفت: این گروهک‌های تروریستی در اکثر کشورها حتی در ایران بذرپاشی کرده‌اند و هسته‌هایی زیر نظر آن‌ها کار می‌کنند اما در ایران به دلیل اینکه وزارت اطلاعات آن‌ها را کامل زیر نظر دارد موفق نبوده‌اند و به موقع بازداشت می‌شوند. 
وی دستیابی این گروهک‌های تروریستی به سلاح‌های کشتار جمعی را خطرناک‌تر دانست و با بیان اینکه این گونه گروهک‌ها از افراد با سواد هم بهره‌مندند و در زمان مناسب از آن‌ها استفاده می‌کنند، به سقوط هواپیمای روسی اشاره کرد و گفت: روسیه تصور می‌کرد در خاک خودش خبری می‌شود اما چند روز نگذشت که هواپیمای مسافربری آن‌ها را در صحرای سینا منفجر کردند، البته مصری‌ها و روس‌ها خواستند بگویند حادثه بوده چراکه خیلی برای آن‌ها گران تمام می‌شود اما نتوانستند این مسئله را مخفی کنند زیرا جعبه سیاه نیز حاکی از انفجار بود. 
وی با اشاره به حادثه اخیر تروریستی در فرانسه و کشته شدن ده‌ها فرانسوی گفت: فرانسه نیز هیچگاه تصور نمی‌کرد که در کنسرت شبانه خوش‌گذرانی حدود ۱۰۰ نفر را بکشند.
رییس مجمع تشخیص نظام تاکید کرد: وجود اینگونه حوادث تروریستی در جهان خیلی خطرناک است و تنها مخصوص مسلمانان نیست بلکه برای تمام دنیاست، گفت: با بمباران هوایی مواضع آنان نیز تنها می‌توان زمین را از آن‌ها بازپس گرفت اما آن‌ها داخل مردم هستند و انتقام را از مردم می‌گیرند.

همایش وحدت حوزه و دانشگاه روز یکشنبه به مدت یک روز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) با حضور جمعی از اساتید، طلاب، دانشجویان و پژوهشگران برگزار شد.
در این همایش از جمعی از برگزیدگان همایش وحدت حوزه و دانشگاه و خانواده مرحوم شهید آیت‌الله مفتح تجلیل شد.
بیست و هفتم آذرماه، یادآور عروج سرخِ مجاهد خستگی‌ناپذیر و عالم ربانی، آیت‌اللّه مفتح است که از پیشروان اندیشه وحدت حوزه و دانشگاه بود و به همین مناسبت این روز در تقویم رسمی جمهوری اسلامی روز وحدت حوزه و دانشگاه نام‌گذاری شده است. 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.