فروش بیش از ۹۵۰۰ سکه در هفته نخست حراج بانک کارگشایی

در هفته نخست حراج سکه در بانک کارگشایی، بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ قطعه سکه تمام (طرح جدید) و نیم بهار آزادی فروخته شد.

رئیس بانک کارگشایی در گفت‌وگو با روابط عمومی بانک ملی ایران گفت: هفته گذشته حراج در سه روز برگزار و مجموعا ۴هزار و ۹۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و ۴هزار و ۶۴۰ نیم‌سکه بهار آزادی در ۲۱۹ رسید فروخته شد.
مسعود سلیمانی افزود: در روز نخست حراج، سکه‌ها در بسته‌های ۲۰تایی عرضه شد اما در دو روز بعد با توجه به افزایش تعداد متقاضیان، بسته‌های ۵۰ و ۱۰۰ تایی را نیز آماده کردیم و در هفته جاری نیز سکه‌های تمام و نیم بهار آزادی در هر سه بسته عرضه می‌شود.
وی با بیان اینکه حراج سکه‌های تمام و نیم بهار آزادی امروز ساعت ۱۴ تا ۱۶ در این بانک صورت می‌گیرد، اظهار کرد: طبق برنامه قبلی، حراج در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه است که درباره روز چهارشنبه هفته جاری که تعطیل رسمی است، تصمیم گیری خواهد شد.
سلیمانی درباره وضعیت استقبال از حراج سکه در بانک کارگشایی هم ادامه داد: استقبال در هفته نخست حراج بسیار زیاد بود و حتی ما برای رفاه حال متقاضیان، امروز حراج را در سالن جدید با ظرفیت بالاتر در همان محل شعبه مرکزی بانک کارگشایی برگزار می‌کنیم.
رئیس بانک کارگشایی همچنین جلوگیری از حبابی شدن بازار سکه را مهمترین علت حراج سکه عنوان کرد و از متقاضیان خواست برای شرکت در این حراج حضوری، با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی برای پرداخت، به سالن حراج بانک کارگشایی واقع در خیابان مولوی، روبه‌روی میدان محمدیه مراجعه کنند.
گفتنی است بانک کارگشایی که از واحدهای تابعه بانک ملی ایران است و ۹۱ سال قدمت دارد، علاوه بر پرداخت تسهیلات در ازای ترهین مصنوعات طلا، مسئولیت حراج سکه برای کنترل قیمت در بازار را بر عهده دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.