حافظی خبر داد: تخصیص ۵۵ میلیارد تومان از اعتبارات خدمات شهری به اتوبوسرانی

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: پس از بررسی، در مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان از لایحه بودجه معاونت خدمات شهری جابجا شد که ۵۵ میلیاردتومان آن به بخش توسعه اتوبوسرانی اختصاص می یابد.

 رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ شهرداری تهران، با اشاره به اینکه بودجه شهرداری در بخش غیرنقد غیرشفاف است، تاکید کرد: اگر مفسده ای در بودجه شهرداری رخ می دهد در بخش غیرنقد است که علاوه بر آن موجب افزایش هزینه های سربار شهر هم می شود از این رو باید بخش غیرنقدی بودجه کاهش یابد.
وی با بیان اینکه اعلام شده بودجه غیرنقد به ۳۵ درصد کاهش یافته است، گفت: سوال اینجاست که کاهش ۳۵ درصدی بودجه غیرنقد از بودجه ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است یا از ۹ هزار میلیارد تومان بخش تملک دارایی های سرمایه ای است؟ قرار نیست سهم بودجه غیرنقد از محل کل بودجه باشد بلکه باید از بخش تملک تامین شود از طرفی باید این سیاست در تمامی بخش های بودجه ای شهرداری تهران اعمال شود. برای نمونه در بخش واگذاری منابع و فروش تراکم در مجموع ۶۰.۶ درصد غیرنقد و ۳۹.۴ درصد نقد است که این موضوع را قبول نداریم.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این موارد انحرافات بودجه است، تاکید کرد: بودجه غیرنقد را می توان از بودجه های شهرداری تهران حذف کرد، شهردار تهران اعلام کرده است که شهر تهران را می توان با بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی مدیریت کرد.
حافظی با اشاره به سیاست های ابلاغی تدوین بودجه توسط شورای شهر، افزود: بر اساس این سیاست ها قرار نبود در تبصره های بودجه، تبصره فاقد کدپروژه وجود داشته باشد، اما شاهد هستیم که ۱۱ میلیارد تومان خلاف نظر شورای شهر عمل شده است و تبصره های فاقد کدپروژه در لایحه بودجه وجود دارد. در صورتی می توان این موضوع را پذیرفت که شورا عذرخواهی کند و مصوبه قبلی خود را پس بگیرد.
وی اعلام کرد: از مجموع ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه جابجا شده در موضوع خدمات شهری، ۱۱۸ میلیارد تومان برای تملک باغات کن و ۲۷ میلیارد تومان نیز برای تملک بوستان ها و فضای سبز مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در نظر گرفته شده است همچنین ۵۵ میلیارد تومان نیز برای توسعه اتوبوسرانی در نظر گرفته شده است زیرا دوستان در تامین منابع برای این فصل با مشکل مواجه است.
حافظی در برابر انتقاد برخی از اعضای شورای شهر تهران درباره بودجه غیرنقد، گفت: مگر دولت از بودجه غیرنقد استفاده می کند؟!
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.