واکنش رئیس سازمان سینمایی به حذف فیلم مجیدی از رقابت اسکار

شب گذشته حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی که برای اختتامیه جشنواره سینما حقیقت در تالار وحدت حضور یافته بود، در پایان این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

ایوبی درباره این دوره از جشنواره سینما حقیقت گفت: همه کسانی که آمدند و درجریان نحوه برگزاری این جشنواره بودند، دیدند که چه قدر این جشنواره باشکوه بود و چه قدر مردم استقبال کردند. راه‌روها و سالن‌ها پر بود و هم‌چنین تعداد بسیاری فیلم خوب اکران شد. من با هر کدام از داوران که صحبت می‌کردم شگفت‌آور بود چرا که فیلم‌های با کیفیت بالا با پژوهش‌های خوب حضور داشت. هم فیلم‌ها خوب بود و هم داوری‌ها بسیار دقیق و سخت‌گیرانه بود. داوران می‌گفتند که این قدر فیلم‌ها به هم نزدیک بودند که انتخاب بسیار دشوار بود. از طرف دیگر فضای مثبتی که در مردم به عنوان بیننده وجود دارد خیلی امیدوار کننده است. مردم نشان دادند که مستندها را می‌بینند و دوست دارند که این کارها را تماشا کنند.
وی ادامه داد: فیلم‌های خوب خارجی نیز آمد و همه‌شان در رقابت با فیلم‌های ایرانی فاصله زیادی نداشتند و خیلی بالاتر نبودند. همه ما به سینماگرانی که واقعا با ایثار و فداکاری می‌روند و در جاهای مختلف حضور دارند، در عراق و سوریه و لبنان می‌روند و خودشان را به خاطر صحنه‌های خوب به خطر می‌اندازند، یک تشکر بدهکار هستیم.
رئیس سازمان سینمایی درباره لغو اکران مستند «من ناصر حجازی هستم» گفت: من به دوستان توصیه می‌کنم که باید با مساله فیلم‌سازی و فیلم‌سازان از دید حمایت برخورد کنند. از این که شاکی محترم خصوصی با صحبت‌هایی که انجام شد تصمیم به پس گرفتن شکایت کردند تا این کار در جشنواره برای بار دوم اکران شود. سینماگران ما به اندازه کافی برای فیلم ساختن دچار محدودیت هستند، پس ما نباید کاری کنیم که محدودیت آن‌ها را بیش‌تر کنیم.
ایوبی همچنین در اولین واکنش نسبت به حذف فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» از اسکار و برنامه‌های سازمان سینمایی برای حمایت از اکران بین‌المللی آن گفت: پیش از این هم گفته بودم که فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» فیلمی است که باید جایزه اسکارش را از مردم بگیرد.
وی در مورد حمایت‌های سازمان سینمایی در پخش بین‌المللی فیلم گفت: همه موضوعات مربوط به این فیلم مربوط به موسسه نور تابان است و همه تصمیم‌ها را این موسسه خواهد گرفت و سازمان سینمایی نقشی در آن نخواهد داشت.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.