افزایش ۳۱ درصدی صدور مجوز سقط درمانی در خراسان رضوی

معاون پزشکی و آزمایشگاهی پزشکی قانونی خراسان رضوی از صدور ۵۶۳ مجوز سقط درمانی در استان تا ابتدای زمستان سال جاری خبر داد.

دکتر حمید عطاران با بیان اینکه تنها مرجع صادرکننده مجوز سقط درمانی در کشور سازمان پزشکی قانونی است، اظهار کرد: افراد در موارد ناهنجاری‌های جنینی یا موضوعات دیگر با آخرین سونوگرافی به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه و پس از تایید سه متخصص گواهی سقط درمانی دریافت می‌کنند.
وی عنوان کرد: این گواهی پس از بررسی و تائید کارشناسان پزشکی قانونی تنها تا پیش از به پایان رسیدن هفته هجدهم بارداری صادر می‌شود.
معاون پزشکی قانونی استان گفت: در سال جاری تا ابتدای زمستان ۶۷۲ تشکیل پرونده جهت سقط درمانی صورت گرفت که ۵۶۳ مورد از آنها مجوز سقط درمانی دریافت کردند.
عطاران اضافه کرد: بیش از ۵۸۰۰ معاینه اختصاصی نیز طی مدت مذکور در مراکز پزشکی قانونی استان به انجام رسید که بیش از ۹۵ درصد آن مربوط به زنان بود.
بر اساس اعلام مرکز آمار پزشکی قانونی استان تنها ۵درصد معاینات مربوط به معاینات اختصاصی در حوزه معاینات بالینی است.
صدور گواهی سقط درمانی، تعیین جنسیت، بررسی باروری و نازایی، بررسی بارداری و حاملگی، معاینات طلاق، جرائم جنسی از موارد مطرح شده در معاینات اختصاصی هستند و به غیر از صدور گواهی سقط درمانی بقیه معاینات نیازمند درخواست از مراجع قضایی یا انتظامی ذیصلاح است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.