دعوت از سرمایه‌گذاران خارجی برای استفاده از خدمات ارزی بانک ملی

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از سرمایه‌گذاران خارجی و فعالان اقتصادی خواست از ظرفیت‌های این بانک برای سرمایه‌گذاری و نقل‌وانتقال منابع مالی به داخل کشور استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، غلامرضا پناهی که به عنوان عضوی از پانل «نمایندگان مراکز مالی و بانکی ایران» در نشست معرفی فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ایران حضور داشت، با بیان این که بانک ملی ایران توانسته در پسابرجام به خوبی شعب خارجی خود را فعال کند، گفت: هم‌اکنون شعب بانک ملی ایران در عراق آمادگی دارند نسبت به دریافت وجوه حاصل از صادرات به داخل ایران مشارکت کنند.
وی افزود: شعب بانک در عراق می‌توانند نسبت به ارائه انواع خدمات بانکی از جمله صدور اعتبارات اسنادی و صدور ضمانتنامه اقدام کنند.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با بیان این که مشابه همین امکانات در کشور افغانستان نیز وجود دارد، اظهار کرد: به شرط این که سرمایه‌گذار مشتری «آرین بانک» باشد و یا این که منابع را از طریق سیستم بانکی افغانستان به این بانک ارائه کند، می‌تواند از همه خدمات نقل‌وانتقال وجوه در این بانک که نیمی از آن متعلق به بانک ملی ایران است بهره ببرد.
وی با اشاره به فعالیت چشمگیر شعب بانک ملی ایران در هامبورگ و پاریس خاطرنشان کرد: همه خدمات شعب بانکی بین‌المللی و نیز Trade Finance و سایر روش‌های تامین مالی در شعب اروپایی نیز ارائه می‌شود.
پناهی همچنین برای مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی و فعالان اقتصادی مستقر در خارج از ایران جهت استفاده از منابع آن‌ها به منظور تامین مالی طرح‌های داخلی اعلام آمادگی کرد.
نشست معرفی فرصت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ایران، دیروز و امروز با حضور جمعی از فعالان اقتصادی داخلی و خارجی و نیز نمایندگان نهادهای اقتصادی دولتی و بخش خصوصی در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.