واکنش عارف به لغو سخنرانی کواکبیان: همه باید حرف هایشان را بزنند

رئیس شورای سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان در واکنش به لغو سخنرانی مصطفی کواکبیان در مسجد ابوذر گفت: زمان انتخابات است و حضور حداکثری مردم برای ما اصل است همه باید حرف هایشان را بزنند.

محمدرضا عارف شامگاه جمعه در حاشیه مراسم سخنرانی خود در مسجد جامع سمنگان نارمک در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا چنین اقدامی را مایه تاسف خواند و افزود: باید این ظرفیت را ایجاد کنیم که اگر در جمع کسی نظر مخالف دارد اجازه دهیم نظرش را مطرح کند و ما این را نیاز داریم که در داخل خانواده بزرگ انقلاب دیدگاه های مختلف مطرح شود.
وی تاکید کرد: اجازه دهیم مردم تشخیص دهند که چه کسی درست می گوید و چه کسی نمی گوید.
عارف در خصوص راهکار پیشگیری از وقوع چنین کارهایی گفت: قبل از این که حرفی بزنیم وظیفه نیروی انتظامی است که این کار را انجام دهد و ما از جوانان می خواهیم که همدیگر را تحمل کنند و این ظرفیت در کشور وجود دارد، تحمل داشته باشیم هر کسی حرفش را بزند. 
وی گفت: حوصله داشته باشیم هر کسی حرفش را بزند اگر به جای خشن رسید طبیعتا نیروی انتظامی باید عمل کند و امیدوارم هیچ گاه نیروی انتظامی لازم نباشد.
سخنرانی مصطفی کواکبیان نامزد اصلاح طلبان در دهمین دوره انتخابات شورای مجلس اسلامی تهران با حمله نیروهای خودسر مواجه شد.
در پی این اقدام، حزب مردم سالاری در واکنش به جلوگیری از سخنرانی انتخاباتی دبیرکل این حزب در مسجد جامع بلوار ابوذر تهران، در بیانیه ای از وزارت کشور خواست که امنیت اجتماعات داوطلبان انتخابات را تامین کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.