شاخص کل بورس در نخستین روز هفته افت کرد

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در معاملات امروز (شنبه) با ۳۲۹ واحد افت به ارتفاع ۷۷ هزار و ۵۵۸ واحدی عقب نشینی کرد.

همچنین در معاملات امروز سه میلیارد و ۳۱۷ میلیون سهم به ارزش ۷ هزار و۸۵۱ میلیارد و ۸۸۸ میلیون ریال در ۱۶۴ هزار دفعه معامله شد. 
علاوه بر این تالار شیشه ای امروز قرمز پوش بود و شاخص بازار شاخص قیمت(وزنی-ارزشی) ۱۳۹ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۲۳ واحد، شاخص قیمت (هم وزن) ۱۹ واحد، شاخص آزاد شناور ۳ واحد، شاخص بازار اول ۱۲۳ واحد و شاخص بازار دوم هزارو ۳۹۱ واحد افت کردند. 
نمادهای تاپیکو، حکشتی، پارسان، فارس، اخابر و غدیر بیشترین تاثیرمنفی را بر شاخص های بورسی داشتند در عین حال نماد وبملت با رشد خود از افت بیشتر شاخص جلوگیری کرد.

ارزش معاملات فرابورس از چهار هزار میلیارد ریال فراتر رفت
بازار فرابورس در نخستین روز اسفند با دادوستد ۶۸۵ میلیون و ۹۷۰ هزار ورقه بهادار در ۳۳ هزار و ۹۲۱ نوبت به ارزش چهار هزار و ۶۹ میلیارد ریال به کار خود پایان داد.
بانک حکمت ایرانیان با دادوستد ۵۸ میلیون و ۴۱۰ هزار سهم بیشترین حجم و ذوب آهن اصفهان با ۱۸۰ میلیارد ریال معامله، بالاترین ارزش معاملات سهام را در بازار فرابورس به نام خود ثبت کرد.
طبق این گزارش، بیمه میهن در کنار بیمه نوین و سبحان دارو بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در سوی دیگر بازار، سهام شرکت های روان فن آور، توکاریل و شمال شرق شاهرود با بیشترین افت قیمت روبرو شد.
شاخص فرابورس(آیفکس) در ساعات آغازین امروز ۹ واحد افزایش یافت اما دوباره افت کرد و در پایان با حدود یک واحد کاهش در مقایسه با چهارشنبه، عدد ۸۱۸.۴۱ را نشان داد.
همچنین، نماد شرکت های ذوب آهن اصفهان، بانک دی، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و پالایش نفت تهران از پر بیننده ترین نمادهای امروز بازار بودند.
امروز همچنین اوراق تسهیلات مسکن در همه نمادها بجز نماد شهریور ۹۴ با افت قیمت مواجه شد و هر ورقه در محدوده ۸۷۸ تا ۹۱۰ هزار ریال معامله شد.
در بازار اول ۲۸۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۸۱۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال دادوستد شد و بیشترین حجم معاملات سهام در نماد بانک سرمایه رخ داد.
همچنین، ۲۶۰ میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش ۶۷۲ میلیارد ریال خرید و فروش شد و بانک حکمت ایرانیان دارنده بالاترین حجم و ارزش معاملات در این بازار بود.
بیشترین حجم و ارزش معاملات(صندوق های قابل معامله) ETF نیز به صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش هفت میلیون و ۹۶۰ هزار سهم به ارزش ۹۸ میلیارد ریال اختصاص یافت.
علاوه بر این، بیشترین حجم معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز متعلق به دادوستد ۶۲۷ هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد 'اخزا۴۴' و بیشترین ارزش معاملات مربوط به اوراق اجاره پارس به میزان ۶۰۲ میلیارد ریال بود و در مجموع یک میلیون و ۳۳۰ هزار ورقه اسناد خزانه اسلامی با ارزش یک هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال در روز جاری داد و ستد شد.
امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت همکاران سیستم پس از ارائه اطلاعات پیش بینی بودیم و نمادهای معاملاتی شرکت های پتروشیمی مارون، شرکت آهن و فولاد ارفع، شرکت مهندسی ساختمان و تأسیسات راه آهن، شرکت کی بی سی، شرکت همکاران سیستم، افرانت، شرکت پتروشیمی زاگرس، شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان، شرکت توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی، شرکت قاسم ایران و شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد با توجه به دریافت اطلاعات با اهمیت پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی ۱۳۹۵ متوقف شدند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.