بیش از ۵میلیون تراکنش مالی موفق در پیام‌رسان «بله»

در بهار امسال بیش از ۳میلیون تراکنش کارت به کارت و بیش از ۵میلیون و ۶۰۰هزار تراکنش مالی موفق در پیام‌رسان «بله» به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، «بله» در سه ماه گذشته با روندی صعودی خود رکوردهایش در سال ۹۶ را جابه‌جا کرد و طی این مدت بیش از ۱هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان انتقال پول از طریق این پیام‌رسان انجام شده است.
پیام‌رسان بومی و ملی «بله» برای نخستین‌بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه‌های مجازی در کشور را فراهم کرد و اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، ۱۶ بانک دیگر به این شبکه متصل هستند و کاربران می‌توانند از کارت‌های این بانک‌ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.
«بله» علاوه بر ارائه همه خدمات معمول یک پیام‌رسان از جمله گفت‌وگو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان ارائه خدمات بانکی از قبیل خرید شارژ، عملیات کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و … را داراست.
قابیلت متمایز دیگری که «بله» نسبت به دیگر پیام‌رسان‌های موجود دارد این است که کاربران آن می‌توانند در حین استفاده از فضای یک پیام‌رسان، همزمان درخواست پول نیز بدهند که در بهار امسال ۶۲هزار درخواست پول در این پیام‌رسان ارسال شده است.
همچنین بیش از ۹۰۰هزار خرید شارژ و بیش از ۲۶۰هزار پرداخت قبض در این پیام‌رسان صورت گرفته است.
لازم به ذکر است، «بله» با حمایت بانک ملی ایران توسعه یافته و در فصل بهار به میزان سال گذشته کاربر جدید به این پیام‌رسان پیوسته است و نرخ حدود ۶۰ درصدی کاربر فعال نسبت به مجموع کاربران آن به ثبت رسید که این آمارها بیان‌گر پویایی پلتفرم بله و موفقیت در حفظ کاربرانش است.
«بله» اکنون بیش از ۱میلیون و ۹۰۰هزار نفر کاربر دارد و با تمرکز تیم فنی این پیام‌رسان بر پایداری شبکه، به‌صورت متوسط ۹۹٫۸ درصد زمان روزانه، در دسترس و در حال ارائه سرویس بوده است.
امنیت این پیام‌رسان توسط بانک ملی ایران تضمین شده و کاربران فضای مجازی می‌توانند با اطمینان خاطر هم از فضای یک پیام‌رسان بومی بهره ببرند و هم اینکه خدمات بانکی خود را سریع، راحت و به صورت همزمان و ایمن انجام دهند.
نسخه رومیزی (دسکتاپ) این پیام‌رسان نیز به تازگی برای سیستم‌ عامل‌های ویندوز و لینوکس ارایه شد تا کاربران با استفاده از نسخه رومیزی «بله» نیز بتوانند به همه امکانات نسخه‌های مبتنی بر تلفن همراه و وب دسترسی داشته باشند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.