مشارکت یک‌هزارمیلیارد ریالی بانک ملی در طرح اشتغال فراگیر

بانک ملی ایران با هدف افزایش اشتغال کشور، تعداد ۲۳۳ فقره تسهیلات از محل منابع داخلی به ارزش یک هزار و ۵۵میلیارد ریال در دو ماه نخست امسال به برنامه اشتغال فراگیر (تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۷) اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک به عنوان حامی و بازوی اصلی دولت در طرح‌های اشتغال‌زای کشور همواره حمایت از بازار کار و بنگاه‌های اقتصادی را مورد توجه ویژه خود قرار داده است به طوری که در مدت مذکور، ۱۴۲ فقره تسهیلات به ارزش ۱هزار و ۳۳۲میلیارد ریال نیز از منابع داخلی به بنگاه‌های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.
بانک ملی ایران همچنین در پایان سال گذشته نیز ۳هزار و ۹۸۲ فقره تسهیلات به ارزش ۳۱هزار و ۸۷۲میلیارد ریال به این بنگاه‌ها پرداخت کرده که این میزان ۲۰ درصد مجموع پرداختی شبکه بانکی در این بخش را شامل می‌شود و از این جهت در رتبه نخست در میان سایر بانک‌ها قرار دارد.
تصویب چهار فقره تسهیلات ریالی از محل منابع داخلی به ارزش یک‌هزار و ۸۹۰میلیارد ریال در حوزه‌های انتقال آب، فولاد، تولید لاستیک، گردشگری و احداث هتل از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری بوده است.
همچنین قرارداد عاملیت ارزی با صندوق توسعه ملی به ارزش یک میلیارد دلار به انعقاد رسیده که تاکنون تامین مالی شش فقره طرح از محل منابع مذکور به ارزش ۳۸۲میلیون دلار مورد پذیرش قرار گرفته است.
قرارداد سپرده‌گذاری ریالی با صندوق توسعه ملی نیز به ارزش یک‌هزارمیلیارد ریال منعقد شده که تامین مالی یک طرح پالایشگاهی و جذب ۱۰۰ درصدی این منابع در مراحل نهایی تصمیم‌گیری قرار دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.