تذکراتی که امروز از خانه ملت روانه دولتی‌ها شد

یکصد نفر از نمایندگان مجلس در تذکر کتبی به رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد، نسبت به رکود عمیق و بی‌سابقه در بخش‌های اقتصادی و تعطیلی این واحدها هشدار دادند.

در پایان جلسه علنی امروز مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس‌جمهور و مسئولان اجرایی قرائت شد.
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس در تذکر کتبی به وزیر امور خارجه، بر لزوم اخذ تضمین کافی از کشورهای غربی پیش از خروج قلب رآکتور اراک تاکید کرد.
وی همچنین در تذکر به رئیس‌جمهور، خواستار تسریع در تدوین آئین‌نامه‌های اجرایی قانون نظام جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران شد.
۱۰۰ نفر از نمایندگان در تذکر کتبی به وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس‌جمهور، نسبت به رکود بی‌سابقه در اقتصاد کشور و لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کردند.
در تذکر این ۱۰۰ نماینده آمده است: رکود عمیق و بی‌سابقه حاکم بر اقتصاد کشور، منجر به تعطیلی اکثر بخش‌های اقتصادی شده است و تنها راه‌حل عملی آن، توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.
یعقوب جدگال نماینده مردم چابهار در تذکر کتبی به وزیر آموزش و پرورش، خواستار توضیح درباره علت اصرار بر بکارگیری روسای بازنشسته در ادارات آموزش و پرورش شد.
نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه، امیر خجسته نماینده همدان، محمد دهقان نماینده چناران و طرقبه و احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم در تذکر مشترک به وزرای اقتصاد و کشور، خواستار جمع‌آوری دلالان و فروشندگان ارز از خیابان‌ها شدند.
این چهار نماینده همچنین در تذکر مشترک به وزرای دادگستری و کشور، بر لزوم حل سریع مشکلات حاد شرکت پدیده شاندیز تاکید کردند.
نعمت‌الله منوچهری نماینده پاوه و جوانرود در تذکر کتبی به وزیر جهاد کشاورزی، خواستار توضیح درباره علت واگذاری ۴۴ هکتار از مرغوب‌ترین زمین‌های منابع طبیعی جوانرود به دو آقازاده به طور دو و چهار ساله و تضییع حقوق مردم شد.
ناصر سودانی نماینده مردم اهواز در تذکر شفاهی به رئیس‌جمهور، بر لزوم اختصاص بودجه ویژه در سال ۹۵ برای حل مشکل بازنشستگان فولاد و نیز پیگیری ویژه و حل و فصل مشکلات پدیده شاندیز و سهامداران آن شد.
محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز در تذکر کتبی به رئیس‌جمهور و وزرای آموزش و پرورش و تعاون و رفاه، بر ضرورت پیش‌بینی به موقع پرداخت حقوق بازنشستگان فرهنگی تاکید کرد.
زهره طبیب‌زاده نوری نماینده مردم تهران در تذکر کتبی به وزیر امور خارجه، خواستار حل مشکل ممنوع‌الخروجی معلمان ایرانی در امارات شد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.