ثروت ترامپ به ۲٫۸میلیارد دلار سقوط کرد

بلومبرگ در مطلبی با اعلام اینکه ثروت دونالد ترامپ در دومین سال ریاست‌جمهوری او به ۲ میلیارد و ۸۰۰میلیون کاهش یافته است، به بررسی علل کاهش دارایی او پرداخت.

پایگاه اینترنتی بلومبرگ در مطلبی به بررسی علل کاهش ثروت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از ورود به کاخ سفید پرداخت و نوشت: ارزش ثروت خالص دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در سال جاری میلادی (۲۰۱۸) به ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار رسیده که نسبت به سال گذشته حدود ۱۰۰میلیون دلار کاهش یافته است.
پیش از این پایگاه رتبه‌سنجی فوربز در گزارش سال ۲۰۱۸ خود اعلام کرد ثروت ترامپ برای دومین سال پیاپی بیش از ۴۰۰میلیون دلار کاهش یافته است. این پایگاه همچنین از سقوط ۲۰۰ پله‌ای جایگاه ترامپ در بین میلیاردرهای جهان خبر داد.
این در حالی است که بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود آورد است رئیس‌جمهور آمریکا در آغاز دومین سال حضورش در کاخ سفید، بیش از ۱۰۰میلیون دلار از ثروت خود را از دست داده است. این شاخص، ثروت خالص ترامپ را ۲میلیارد و ۸۰۰میلیون دلار تخمین زد.
گزارش شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با بررسی نرخ قیمت املاک، گزارش‌های سالیانه از بازار معاملات ملکی نیویورک، داده‌های بازار، طرح دعاوی هزینه‌بر در دادگاه دانشگاه ترامپ، هزینه‌های ستاد انتخاباتی  و ۱۶ گزارش مالی در ماه می به بررسی ارزش واقعی ثروت خالص ترامپ پرداخته است. بر اساس این گزارش، یکی از مهمترین علل کاهش ثروت ترامپ، تغییر نام املاک و مستغلات او در کشورهای مختلف جهان است.
پس از آن‌که ترامپ به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا انتخاب شد به منظور ارزیابی حقوقی تعارض منافع، مجبور شد نام خود را از روی بخشی از اموالش بردارد یا به فرزندانش انتقال دهد. در دومین سال حضور ترامپ در کاخ سفید، نام او از سر در برج‌هایش در تورنتو، منهتن و پاناما حذف شد. حذف نمادین نام ترامپ از برج‌هایش در شهرهای مختلف جهان، موجب شد ارزش املاک وی که به گونه‌ای به واسطه نام ترامپ مطرح بودند، کاهش یابد. بیشترین افت قیمت املاک ترامپ پس از حذف نام وی از برج منهتن در گران‌قیمت‌ترین منطقه نیویورک رخ داد.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است: علاوه بر کاهش بهای واحدهای برج‌های ترامپ، ۱۶ زمین گلف و مراکز تفریحی او نیز در مجموع حدود ۷۰میلیون دلار از ارزش خود را از دست داده‌اند. مراکز تفریحی و گردشی دورال، پالم بیچ و مارالاگو در فلوریدا که بالاترین درآمد را داشتند، تعداد زیادی از اعضای خود را از دست دادند. همچنین از زمان ورود ترامپ به کاخ سفید، درآمد سازمان ترامپ از زمین‌های گلف در خارج از آمریکا (ایرلند و اسکاتلند) و باشگاه‌های شبانه در لاس وگاس با روند نزولی همراه بوده است.
بلومبرگ در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: هنگامی که دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۵، نامزدی خود را برای شرکت در انتخابات اعلام کرد، ستاد انتخاباتی او در گزارشی ثروت او را ۸میلیارد و ۷۰۰میلیون دلار تخمین زد. با این حال، بلومبرگ در بررسی‌های خود ثروت خالص وی را ۲میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارزیابی و گزارش ستاد انتخاباتی ترامپ را یک «گزارش احمقانه» توصیف کرد.
ترامپ بعدها ثروت خود را ۱۰میلیارد دلار اعلام کرد. البته این امر نیز ممکن است. اگر ترامپ دارایی‌ها و شرکای نامشخصی داشته باشد می‌توان انتظار داشت ثروت خالص وی به رقمی که خودش مدعی است، نزدیک‌تر باشد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.