​اختصاص ۸۰۰ میلیارد ریال برای تامین ایمنی راه ها در نوروز ۹۵

مدیرکل ایمنی و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ۸۰۰ میلیارد ریال به منظور افزایش ایمنی راه ها در نوروز ۹۵ به این سازمان اختصاص یافته است.

مهندس مهران قربانی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در بجنورد اظهار کرد: از این میزان به طور ویژه ۵۰۰ میلیارد ریال علاوه براعتباراتی که قبلا ابلاغ شده بود به منظور احیای خط کشی علایم به این اداره کل اختصاص یافت.
وی افزود: همچنین ۳۰۰ میلیارد ریال نیز به منظور اصلاح حفاظ های ایمنی و ارتقای وضعیت آنها اختصاص یافته است.
قربانی گفت: این اعتبارها که همه آن به تازگی تخصیص یافته است تا ابتدای هفته آینده به این اداره کل اختصاص می یابد تا در جای خود هزینه شود.
وی با اشاره به انجام اقدامات لازم برای نوروز ۹۵، اظهار کرد: این اقدامات در سطح کلان کشوری و در سطح خرد در استان ها انجام می شود.
وی افزود: به همین منظور جلسه ویژه ای در زمینه طرح نوروزی برگزار و وظیفه هرکدام از دستگاه های مربوطه مشخص شده است.
مدیرکل ایمنی و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار کرد: تدابیر لازم به منظور آماده سازی راهدارخانه برای اسکان مسافران جاده ای در مواقع ضرورت برای نوروز ۹۵ نیز در حال انجام است.
وی افزود: به همین منظور نصب تابلو علایم و تجهیزات به لحاظ بازنگری در حفاظ های ایمنی و شستشوی علایم و نیز نصب مسیر نماها نیز انجام می شود.
نصب ۵ هزار تابلو هشدار دهنده در جاده ها 
قربانی گفت: دراین میان حداقل ۵ هزار تابلو و بنر هشدار دهنده راه و آگاهی سازی ایمنی نیز در جاده ها نصب می شود.
وی افزود: ۱۰ اکیپ مهندسین مشاوره وزارت راه و شهرسازی نیز از ابتدای بهمن ماه کلیه راه های شریانی کشور را مورد بازرسی قرار داده و مواردی که احتمالا نیاز به اصلاح داشته باشند به راه و شهرسازی استان ها ابلاغ کرده تا نسبت به اصلاح آنها اقدامات لازم صورت گیرد.
مدیرکل ایمنی و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورطرح نوروزی ۹۵ را بهترین زمان برای ارائه خدمات به مردم دانست تا سفری خوش و ایمن برای مسافران رقم بخورد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.