رئال ۰-۱ اتلتیکو؛ضرب شست سیمئونه به زیدان

دیدار تیم های رئال مادرید و اتلتیکو لحظاتی پیش با نتیجه ۱-۰ به سود اتلتیکو خاتمه یافت تا اندک شانس های رئال برای قهرمانی لالیگا نیز از دست برود.

رئال و اتلتیکو هر دو زخم خورده از بازی های هفته قبل به مصاف هم امده بودند. رئال با تساوی در زمین مالاگا و اتلتیکو پس از تساوی خانگی مقابل ویارئال فاصله خود با بارسلونای صدرنشین را بیشتر از همیشه می دیدند و تقریبا امید قهرمانیشان بسیار کم شده بود.
بازی را رئال بهتر اغاز کرد اما هر چه از بازی گذشت از تسلط رئال کاسته شده و اتلتیکو موفق شد جریان بای را متعادل کند. در ۳۰ دقیقه اول بازی تنها خطر جدی رئال را واران خلق کرد. ضربه سر او روی سانتر کروس با اختلاف کمی به بیرون رفت. برای اتلتیکو نیز کوکه از روی کرنر ضربه خطرناکی روی دروازه رئال ارسال کرد که توپ مماس به تیر به بیرون رفت.
در یک ربع پایانی بازی روند بهتری به خود گرفت و رئال روی ضربه آزاد رونالدو می توانست پیش بیفتد اما واکنش عالی اوبلاک اجازه گلزنی به رونالدو را نداد. در ریباند همین توپ بنزما می توانست رئال را به گل برساند اما شوت او با اختلاف کمی به بیرون رفت.
اتلتیکو نیز در دقایق ۴۰ و ۴۳ دو بار توسط گریزمان و کوکه صاحب موقعیت گلزنی شد اما واکنش های فوق العاده ناواس مانع از باز شدن دروازه رئال شد تا نیمه اول با تساوی بدون گل به اتمام برسد.
نیمه دوم متعادل آغاز شد اما این اتلتیکو بود که روی یک غافلگیری به گل دست یافت. از دست دادن توپ در میانه زمین برای رئالی ها گران تمام شد و گریزمان موفق شد روی همکاری عالی با لوئیس گل برتری اتلتیکو را وارد دروازه رئال کند. ضربه فنی پای چپ گریزمان دور از دستان ناواس به تور دروازه ناواس نشست. زیدان برای جبران، واسکز را بجای خامس وارد زمین کرد.
گرچه انتظار می رفت رئال مادرید پس از گل خورده فشارش را روی دروازه اتلتیکو افزایش دهد، باز هم این شاگردان سیمئونه بودند که توانستند روی دروازه رئال خطرناک ظاهر شوند. در دقیقه ۶۶، نیگوئز در مصافی تقریبا تک به تک با کیلور ناواس در زاویه ای بسته قرار گرفت اما دروازه بان اهل کاستاریکا به خوبی با قرار دادن خود در مسیر توپ، توانست مانع از گلزنی دوباره اتلتیکو مادرید شود.
بالافاصله پس از این موقعیت در دقیقه ۶۸ رئال مادرید می توانست گل تساوی را وارد دروازه اوبلاک کند. سانتر تماشایی کارواخال از سمت راست، روی سر کریس رونالدو فرود آمد اما فوق ستاره پرتغالی ضربه سرش را دقیقا همان جایی زد که اوبلاک انتظار آن را می کشید.
در دقیقه ۷۴، دانیلو در سمت چپ درون محوطه جریمه اتلتیکو مادرید در صحنه ای مشکوک نقش بر زمین شد اما داور اعتقادی به اعلام ضربه پنالتی نداشت که این مساله با اعتراض هواداران رئال مادرید همراه شد.
حملات رئال در دقایق پایانی افزایش پیدا کرد. آن ها در دقیقه ۸۸ روی حرکت دانیلو از سمت چپ می توانستند گل تساوی را وارد دروازه حریف کنند اما ضربه پای چپ مدافع برزیلی با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
حملات رئال مادرید در دقایق پایانی نیز سرانجامی نداشت تا در نهایت زین الدین زیدان اولین شکست خود را با رئال مادرید آن هم در خانه و در دربی مادرید، تجربه کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.