خودکفایی ۱۷۵هزار خانوار کمیته امداد با تسهیلات بانک ملی

بانک ملی ایران در راستای همراهی با نظام بانکی در جهت فقرزدایی از کشور، تسهیلات قابل توجهی را برای خودکفایی خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص داده به طوری که طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ بیش از ۱۷۵هزار خانوار تحت پوشش با تسهیلات این بانک به خودکفایی رسیدند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، همراهی و هم‌سویی با نظام بانکی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به منظور توانمندسازی و خودکفایی افراد تحت پوشش کمیته امام خمینی (ره) با محوریت اشتغال از رویکردهای مهم بانک ملی ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی بوده است.
طی مدت مذکور ۷۷۹هزار و ۵۶ طرح به ارزش ۷۵هزار و ۲۸۲میلیارد ریال توسط بانک‌های کشور برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا شده که از این میزان بانک ملی ایران با کسب بیشترین سهم تسهیلات‌دهی در میان بانک‌های عامل، رتبه نخست را کسب کرده است.
بر این اساس طی شش سال گذشته، ۲۲۵هزار و ۴۲۷ طرح با تسهیلات بانک ملی ایران به ارزش ۲۳هزار و ۵۵۴میلیارد ریال اجرایی شده که ۱۷۵هزار و ۵۶۲ خانوار نیز با رسیدن به خودکفایی از پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) خارج شده‌اند.
همچنین این بانک با پرداخت ۸۶ درصد از سهم تکلیفی و ابلاغی بانک مرکزی در اجرای تبصره ۲۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۶ نیز توانست جایگاه نخست را در این بخش در میان سایر بانک‌ها به خود اختصاص دهد.
بانک ملی ایران در سال گذشته و در راستای اجرای این قانون ۱۷هزار و ۵۱۵میلیارد ریال تسهیلات به ۱۰۲هزار و ۸۴۷ طرح اختصاص داده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.