واکنش روحانی به سخنان پمپئو: چه کاره هستید که تعیین تکلیف کنید؟

رئیس‌جمهور گفت: کشورها استقلال دارند و دنیای امروز نمی‌پذیرد آمریکا برای جهان تصمیم بگیرد؛ البته با فشار کار خود را می‌کنند اما دنیا این منطق را نمی‌پذیرد.

گزیده‌ای از سخنان حسن روحانی در سخنرانی پیش از افطار در جمع تعدادی از اساتید و پزشکان:
* اساتید ما استقلال می‌خواهند و دانشجویان ما آزادی می‌خواهند. ما دغدغه‌های ناصحیح داریم و فکر می‌کنیم منبع ایمان، منافع ملی و مصالح ملی ما هستیم.
* استقلال دانشگاه‌ها بزرگترین هدیه‌ای است که این نظام می‌تواند به دانشگاهیان بدهد؛ استقلالی که روز به روز کاسته شده است.
* امروز باید بیشتر به هم کمک کنیم امروز حکومتی در آمریکا سر کار آمده که آن‌ها ۱۵ سال به عقب برگشتند؛ یک مرتبه برگشتند به دوران بوش پسر و حرف‌های سال ۲۰۰۳ را باز تکرار می‌کنند.
* دنیای امروز نمی‌پذیرد آمریکا برای جهان تصمیم بگیرد؛ کشورها استقلال دارند؛ البته با فشار کار خود را می‌کنند اما دنیا این منطق را نمی‌پذیرد.
* آقایی که تا دیروز در مرکز جاسوسی بوده الان به عنوان وزیر خارجه آمریکا معرفی شده و می‌خواهد تعیین تکلیف کند! شما چه‌کاره هستی درباره ایران و جهان تصمیم بگیری؟ زمان این حرف‌ها گذشت؛ مردم ما صدها بار این حرف‌ها را شنیدند و بی اعتنایی کردند.
* راهمان را باهم و در کنار هم ادامه می‌دهیم؛ ما جمعیت عظیمی داریم. بیش از ۲۰ درصد جمعیت کشور ما یا درس می‌دهند یا می‌آموزند. شرایط خوبی داریم. راه ما روشن است. نیازمند کمک شما در اقتصاد و محیط زیست هستیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.