مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

به گزارش سایت ازکیـ (azki.com)، مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی همیشه یکی از دغدغه‌های بیمه‌شدگان محسوب می‌شود که در چند سال گذشته با مکانیزه‌شدن بخشی از خدمات تأمین اجتماعی بیمه‌شدگان می‌توانند با مراجعه به سایت www.tamin.ir/savabegh نسبت به مشاهده سوابق خود اقدام کنند.
در گذشته بیمه‌شدگان برای مشاهده سوابق بیمه خود باید به شعب تأمین اجتماعی مراجعه می‌کردند ولی امروز با مراجعه به سایت و وارد کردن اطلاعات شخصی می‌توانند نسبت به مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی اقدام کنند.
بیمه‌شدگان برای دریافت سوابق بیمه نیاز ندارند که کد بیمه را وارد کنند و تنها با کد ملی خود می‌توانند ثبت‌نام را کامل و سوابق خود را مشاهده کنند.
پورتال متمرکز سازمان تأمین اجتماعی از این پس جهت ارائه تمامی خدمات غیرحضوری مخاطبین سازمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در این مقاله نحوه ایجاد حساب کاربری جهت بهره‌مندی از خدمات شرح داده شده است. حساب کاربری ایجاد شده از طریق این سامانه قابلیت دسترسی به کلیه خدمات نوین سازمان را خواهد داشت.
پس از مراجعه به آدرس اینترنتی هریک از سامانه‌های مرتبط با خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی به صورت اتوماتیک به آدرس account.tamin.ir منتقل خواهید شد. در صورتی که قبلا ثبت‌نام نکرده‌اید از طریق گزینه ثبت‌نام اقدام به ثبت اطلاعات کاربری خود نمایید.

نمونه فرم ثبت نام با موفقیت
نمونه فرم ثبت نام برای سوابق تامین اجتماعی

درخواست شما با موفقیت ثبت گردید و نتیجه مراحل انجام شده از طریق پیامک ارسال خواهد شد.
دقت داشته باشید که ثبت درخواست به معنی ایجاد حساب کاربر نبوده و کاربری شما پس از صحت‌سنجیِ درخواست ایجاد خواهد شد و نتیجه آن از طریق پیامک به شما اعلام می‌گردد.
بنابراین لازم است تا زمان دریافت پیامک منتظر بمانید و پس از آن در صورتی که در متن پیام شما نیاز به «مراجعه به شعبه» وجود داشت به واحد نام‌نویسی نزدیکترین شعبه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایید.
پیامک در صورت فعال‌سازی حساب کاربری:
جناب آقای/ سرکارخانم
به سیستم‌های متمرکز سازمان تامین اجتماعی خوش آمدید. حساب کاربری شما فعال گردید.
پیامک در صورت فعال‌نشدن حساب کاربری:
جناب آقای/ سرکارخانم
ثبت نام شما تایید شد، جهت فعال‌سازی حساب کاربری با در دست داشتن مدارک هویتی به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه فرمایید.
پیامک در صورت مغایرت اطلاعات هویتی:
اطلاعات هویتی وارد شده توسط شما با پایگاه مرجع مطابقت ندارد؛ می‌توانید مجددا ثبت‌نام نمایید. چنان‌چه از صحت اطلاعات ثبت شده اطمینان دارید با در دست داشتن مدارک هویتی خود به نزدیک‌ترین شعبه مراجعه فرمایید.

بازیابی گذرواژه:
در صورت فراموشی گذرواژه خود، همانطور که در شکل مشخص است کافی است پس از ورود به سیستم روی گزینه «بازیابی گذرواژه» کلیک نمایید:

صفحه ورود سایت تامین اجتماعی

پنجره زیر باز می‌شود:

بازیابی گذرواژه در سایت تامین اجتماعی

در قسمت نام کاربری، کدملی خودرا وارد نموده در این صورت سوال امنیتی که در قسمت ثبت‌نام انتخاب نموده‌اید به شما نمایش داده خواهد شد. کافی است پاسخ صحیح را در کادر مربوطه وارد نمایید، سپس گذرواژه جدید را وارد کرده، دکمه ثبت را فشار دهید.

بیمه شدگان تأمین اجتماعی در حال حاضر با مراجعه به سایت درج شده و ثبت نام می‌توانند پس از حداکثر ۴۸ ساعت با دریافت کد کاربری نسبت به مشاهده سوابق خود اقدام کنند.

مشاهده سوابق تامین اجتماعی با کد دستوری (USSD)
خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه (سامانه مبتنی بر USSD سازمان تامین اجتماعی) با کد دستوری ???? *142# ????
???? بیمه‌شدگان گرامی می‌توانند به‌منظور صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود، با شماره‌گیری کد دستوری مذکور، با سرعت و سهولت بیشتر به خدمات مورد نیاز دسترسی یابند.
با شماره گیری کد دستوری *142# میتوانید از خدمات زیر استفاده کنید:
۱- استعلام (آخرین سابقه،استحقاق درمان، آخرین مستمری، رابطه بیمه ای و بدهی کارفرمایان)
۲- خدمات (نمونه فرم‌ها و دستمزد مبنای کسرحق بیمه سال ۱۳۹۶)
۳- نوبت‌دهی اینترنتی مراکز درمانی
۴- قوانین (آیین‌نامه بیمه‌ای و درمانی، بخشنامه ها و قوانین و مقررات)
۵- پرسش و پاسخ
۶- معرفی سازمان
 
???? توجه:
– کد دستوری درحال حاضر برای استفاده مشترکین همراه اول فعال می‌باشد.
– جهت مشاهده سوابق بیمه‌ای خود ابتدا اقدام به ثبت‌نام در سامانه سوابق بیمه‌شدگان نمایید.
 
منبع: سایت مقایسه و خرید آنلاین بیمه «ازکـیـ» (www.azki.com)

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.