بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شد/ اطلاعاتی درباره اعلام نتایج و زمان اعتراضات

روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از صبح امروز، شنبه، در هیات‌هایی اجرایی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور آغاز شد.

بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در هیات های اجرایی تا چهاردهم دی ماه ادامه خواهد داشت و در صورت رد صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی فرمانداران مراتب را تا ۱۵ دی ماه به آن‌ها ابلاغ می‌کنند.
همچنین زمان اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده به نتایج بررسی صلاحیت هیات‌های اجرایی ۱۶تا ۱۹ دی ماه است و به شکایات و بررسی صلاحیت‌ها از سوی هیات نظارت استان ۲۰ تا ۲۶ دی ماه رسیدگی می‌شود.
دریافت شکایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان درمورد تمامی داوطلبان و اعلام قطعی اسامی به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور نیز از ۲۷ دی تا ۱۶ بهمن ماه خواهد بود.
زمان دریافت شکایت از داوطلبانی که در مراحل قبل تایید اما در شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند از ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه است و این نهاد از ۲۰ تا ۲۶ بهمن به شکایات رسیدگی می‌کند.
اسامی قطعی نامزدها نیز ۲۷ بهمن ماه به وزارت کشور اعلام می‌شود و فرمانداری‌ها اسامی آنان را ۲۸ بهمن ماه منتشر می‌کنند.
تبلیغات انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۲۹ بهمن ماه آغاز و تا پنج اسفندماه ادامه خواهد داشت.
نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در روز ششم اسفند ماه ۹۴ ممنوعیت تبلیغات خواهند داشت و هفتم اسفند نیز شاهد برگزاری انتخابات و حضور مردم در پای ۱۵۵۳ صندوق رای خواهیم بود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.