افراد مشهوری که در کنار مرتضوی در بند۲۴۱ زندان اوین هستند!

پیش‌تر یکی از رسانه‌های رسمی کشور بند ۲۴۱ اوین را این‌گونه توصیف کرده بود: «همه اطاق‌های نگهداری متهمان ۱۲ متری است و یک چشمه توالت در آن قرار دارد تا برای فرد بازداشت شده مشکلی به وجود نیاید.»

بند ۲۴۱ اوین متعلق به حفاظت اطلاعات قوه قضاییه است که سعید مرتضوی شب گذشته را در آن‌جا سپری کرد. اما این بند علاوه بر دادستان سابق تهران، میزبان کدام یک از زندانیان معروف دیگر است؟

بابک زنجانی
بابک زنجانی متهم نفتی معروف که شاکی وی وزارت نفت است مدت‌هاست که در این بند به سر می‌برد. حکم اعدام زنجانی صادر شده و او در صورت عدم پرداخت بدهی ۱۲هزارمیلیارد تومانی‌اش باید منتظر اجرای حکم باشد.
نکته جالب توجه آن که بخشی از اتهامات بابک زنجانی و بدهی‌هایش مربوط به تامین اجتماعی در زمان ریاست سعید مرتضوی است.
اسفندیار رحیم‌مشایی
اسفندیار مشایی، یار غار احمدی‌نژاد و از دیگر اعضای حلقه اولیه دولت نهم و دهم است که از قضا با مرتضوی نیز دارای آشنایی و همکاری قدیمی است.
محمدرضا رحیمی
معاون اول دولت احمدی‌نژاد که برای تحمل ۵ سال حبس به زندان رفته نیز در بند ۲۴۱ اوین حضور دارد. اگرچه از روز گذشته اخباری منتشر شد که وی با گذشتن دو سوم از دوران محکومیتش آزاد شده است؛ اگر این خبر درست باشد، جمع یاران قدیمی دولت دهم یکی از اعضای بلندپایه خود را در بند ۲۴۱ اوین را از دست می‌دهد.
حمید بقایی
حمید بقایی رئیس اسبق سازمان میراث فرهنگی برای تحمل حکم ۱۵ ساله زندان خود وارد زندان اوین شده است و او نیز در بند ۲۴۱ حضور دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.