واکنش محمدرضا عارف به خبر شهردار شدنش

محمدرضا عارف به خبر انتخابش برای پست شهرداری تهران واکنش نشان داد.

این روزها گمانه‌زنی‌ها بر سر شهردار شدن عارف بسیار داغ است و جدال میان موافقین و مخالفین بالا گرفته است؛ علی‌رغم انکه برخی، او را بهترین گزینه می‌دانند، افرادی هم وجود دارند مانند صادق زیباکلام که محافظه‌کاری عارف را دلیلی بر عدم صلاحیتش برای این پست معرفی می‌کنند.
عارف اما خودش سکوت معناداری در پیش گرفته که شاید نشانه رضایت باشد. محمدرضا عارف در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس علاوه بر تحلیل بحران اجتماعی موجود و انتقاد به شورای عالی اجتماعی، نسبت به خبر شهردار شدنش واکنش نشان داد:
آقای عارف! سازمان برنامه دوره احمدی‌نژاد در زمان تدوین برنامه چشم‌انداز ۲۰ ساله هشدار داده بود که اگر رشد اقتصادی زیر ۵ درصد باشد ما با بحران عظیم اجتماعی روبه‌رو می‌شویم؛ چرا این هشدارها جدی گرفته نشد و کار به اینجا رسیده که بسیاری نسبت به بحران‌های فعلی اجتماعی احساس نگرانی می‌کنند؟ چرا کسی پاسخ‌گو نیست؟
ما رشد ۶ درصد هم دیده بودیم، این رشد بالای ۵ درصد که در برنامه پیش‌بینی شده بود برای آن بود که به کشور اول منطقه تبدیل شویم اما اینکه زیر ۵ درصد چه اتفاقی رخ دهد من چیزی نشنیده‌ام.
یعنی امروز که رشد اقتصادی ۳ درصد شده است، مشکلی نداریم و همه چیز خوب است؟ یعنی همه دولت‌ها درست عمل کردند؟
نه ما در این زمینه عقبیم و در راستای سند چشم‌انداز حرکت نکردیم، توقع این است که دولت روحانی و مجلس جبران کنند.
اما این مشکل سال‌هاست که در کشور وجود دارد و این بی‌توجهی‌ها ما را در خطر ایجاد بحران‌های اجتماعی قرار داده است، نمی‌توان آن را انکار کرد؛ فکر می‌کنید برای حل این بحران‌ها چه اقدامی باید انجام شود؟
من وجود این بحران‌ها را تائید می‌کنم و باید به آن‌ها توجه جدی شود. خوشبخانه شورای عالی اجتماعی تشکیل شده و امیدوارم بتواند این بحران‌ها مرتفع شود. البته ما هنوز خروجی جدی از این شورا ندیدیم و امیدواریم که این شورا جدی‌تر به کار بپردازد، اگر پیشنهادی برای شورای انقلاب فرهنگی یا مجلس دارند که باید به آن پرداخته شود.
چقدر برای ایجاد یک رضایت در میان مردم لازم است که دولت و حکومت به سمت اصلاح پیش بروند؟
ببینید در این زمینه‌ها که کار می‌شود اما در شرایط حاضر مطالبات مردم بیشتر معیشتی است و این باز می‌گردد به تعامل جدی دولت و مجلس که با یک هدف مشترک به سمت حل و فصل موضوعات پیش برود.
آقای عارف می‌گویند قرار است شما شهردار شوید؟ درست است؟
من در این رابطه صحبتی نمی‌کنم.
یعنی سکوت علامت رضایت است؟ فکر نمی‌کنید طرح شهردار شدن شما و آقای محسن هاشمی نوعی نادیده گرفتن رای مردم باشد که پای صندوق‌های رای آمدند؟
گفتم صحبتی نمی‌کنم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.