مدیران موسسه غیرقانونی ثامن الحجج پیشنهادهای بانک مرکزی را بایگانی کردند

نگرانی‌ها و سردرگمی‌های سپرده‌گذاران مؤسسه غیرقانونی ثامن‌الحجج در حالی ادامه دارد که بنا بر اسناد موجود، مدیران این مؤسسه برای حل این مشکلات به توصیه‌های بانک مرکزی توجهی نمی‌کنند.

حوزه نظارت بانک مرکزی در پی مکاتبات و نشست‌های پیشین به منظور رفع مشکلات سپرده‌گذاران در تاریخ ۲۶/۹/۱۳۹۴ ضمن ارسال نامه‌ای، پیشنهادهای خود را به مدیران موسسه ثامن الحجج در راستای رفع تنگناهای مالی و تودیع وجوه سپرده‌گذاران این مؤسسه ارائه کرد ولی عملا همکاری موثری از سوی مدیران این موسسه با بانک مرکزی صورت نگرفته است.
این در حالی است که به نظر می‌رسد برخی سعی دارند با عدم اطلاع‌رسانی و پنهان نگه داشتن پیشنهادهای بانک مرکزی از سپرده‌گذاران مؤسسه ثامن الحجج، از نگرانی و تجمع آنان به عنوان ابزاری برای فشار بر بانک مرکزی و سایر نهادهای پیگیر استفاده کنند.
بنا بر این گزارش، بانک مرکزی در  مکاتبات خود با مدیران موسسه ثامن‌الحجج پیشنهاد کرده است، موسسه تا سقف ۳۰ میلیون ریال از منابع سپرده‌گذاران خرد را پرداخت کند. از سوی دیگر با توجه به این که مسئولان موسسه در مصاحبه‌های خود مدعی شده‌اند املاک و مستغلات موسسه بدهی‌های‌ش را پوشش می‌دهد، بانک مرکزی خواستار معرفی و ترهین وثایق ملکی معتبر برای تخصیص منابع بانکی به منظور بازپرداخت سپرده‌های مردمی شده است.
گفتنی است طی روزهای گذشته، مسئولان موسسه یادشده، بارها از حسن نیت و تمایل به همکاری با بانک مرکزی سخن گفته و دایره اموال موسسه را نیز بسیار گسترده عنوان کرده‌اند ولی‌ در عمل در چارچوب پیشنهادی سیاستگذار پولی اقدام مثبتی از آنان دیده نشده است.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.