وقوع رگبار باران در شمال غرب و جنوب شرق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم رگبار باران و وزش باد در مناطقی از شمال غرب و جنوب شرق کشور و ارتفاعات البرز خبر داد و گفت: دمای هوای پایتخت نیز امروز به ۳۷ درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به روز گذشته دو تا سه درجه‌ افزایش دارد.

به گزارش کیوسک تایمز و به نقل از ایرنا، «کبری رفیعی»، از تداوم رگبار باران و وزش باد در مناطقی از شمال غرب و جنوب شرق کشور و ارتفاعات البرز خبر داد و گفت: رگبار باران در ساعت‌های عصر و اوایل شب در شمال آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استان‌های تهران و سمنان و مناطق جنوبی کشور از جمله ارتفاعات استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و ارتفاعات استان هرمزگان، پیش بینی می‌شود.

وی گفت: از فردا و با نفوذ جریانات شمالی برای استان‌های واقع در شمال‌غرب کشور، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز و به‌تدریج شمال‌شرق کشور، شاهد بارش خواهیم بود.

به گفته رفیعی در ساعت‌های بعد از ظهر و اوایل شب دوشنبه در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، بخش‌هایی از کرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان، بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی را خواهیم داشت.

بر این اساس از روز دوشنبه تا چهارشنبه در نوار شمالی کشور کاهش دمای ۵ تا ۸ درجه روی خواهد داد و در این مدت دریای خزر مواج خواهد بود.

همچنین از روز دوشنبه تا پایان هفته برای نواحی شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل، وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران امروز صاف تا قسمتی ابری بوده و وزش باد، پدیده غالب امروز خواهد بود. دمای هوای پایتخت نیز امروز به ۳۷ درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به روز گذشته ۲ تا ۳ درجه‌ افزایش دارد.

دیگر مطالب

ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.