عکس| رونمایی از خودرو جدید برای نقل و انتفال زندانیان

خودرو اعزام زندانیان به زندان‌ها و مراجع قضایی رونمایی شد.

در این مراسم اصغر جهانگیر با اشاره به این که تاکنون زندانیان با خودروهای فرسوده جابه‌جا می‌شدند، گفت: از آن‌جایی که خودروهای اعزام زندانیان فرسوده و ایمن نبود، از مدت‌ها قبل به خاطر استیجاری و فرسوده بودن خودروهای اعزام زندانیان دغدغه تولید خودرو مناسب را داشتیم.
وی افزود: ما به دنبال تولید خودروی امن بودیم و مطالعاتی را درباره خودرو حمل زندانی در ۳۰ کشور دنیا انجام دادیم و در نهایت پس از بررسی‌ها موفق شدیم خودرو تولید داخلی را در اصفهان تولید و مورد بهره‌برداری قرار دهیم.
رئیس سازمان زندان‌های کشور ادامه داد: این خودرو همه‌کاره است و امکان رصد اطلاعات خودرو از زمان سوارشدن زندانی و حرکت وجود دارد و خودرو لحظه به لحظه کنترل می‌شود.
خودروی جابه‌جایی زندانی
جهانگیر تصریح کرد: این خودرو با مبلغ ۲۸۰میلیون تومان تولید شده و با مطالعات صورت گرفته قرار است به تولید انبوه برسد و ما امیدواریم در تولید انبوه هر دستگاه با مبلغ ۲۰۰میلیون تومان تولید شود.
وی با اشاره به نیازهای خودرو در سطح استان‌ها گفت: اعزام و بدرقه زندانیان دو دسته است، اول زندانیان کم‌خطر مثل زندانیان مالی و دسته دوم زندانیان پرخطر مثل متهمان به قتل یا زندانیان امنیتی و گروهکی که علیه جان مردم اقدام به ترور کرده‌اند؛ نقل و انتقال آن‌ها هم چه به بیمارستان یا دادگاه‌ها با شرایط امن‌تری انجام شود که پیش‌بینی شده به نسبت زندانیان سطح استان‌ها خودرو در اختیار آن‌ها قرار داده شود.
جهانگیر درباره شرکت تولیدکننده خودرو اعزام زندانیان افزود: با شرکت دیزل‌خودرو قرارداد بسته‌ایم که این نمونه به تولید انبوه برسد.
اعزام زندانیان به زندان‌ها، مراکز درمانی، دادسراها و دادگاه‌ها تاکنون با خودروهای فرسوده انجام می‌شد که از ایمنی پایینی برخوردار بود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.