افتتاح ۴۵۴۱ فقره حساب ویژه مسکن در بانک ملی ایران

آخرین اطلاعات دریافتی نشان می‌دهد هم‌اکنون چهارهزار و ۵۴۱ فقره حساب ویژه طرح مسکن در واحدهای بانک ملی ایران افتتاح شده و دوره انتظار لازم برای ارائه تسهیلات را سپری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این طرح که با هدف ارائه تسهیلات خرید و ساخت مسکن به مشتریان طراحی شده است، به خوبی مورد استقبال واقع شده و توانسته نظر آن‌ها را جلب کند.
در طرح‌های ویژه مسکن بانک ملی ایران، متقاضیان می‌توانند با سپرده‌گذاری، اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن با نرخ سود ۱۷٫۵ درصد را دریافت کنند. به سپرده‌ها نیز سود سالانه ۱۰ درصد تعلق می‌گیرد.
هر یک برگ اوراق گواهی مسکن معادل ۵میلیون ریال تسهیلات است که مشتری می‌تواند پس از دوره‌های مشخص، اوراق خود را به صورت تسهیلات از بانک دریافت کرده و یا اصل اوراق را با نرخ روز در فرابورس معامله کند.
سقف تسهیلات انفرادی در تهران به ازای هر نفر ۶۰۰میلیون ریال به همراه ۱۰۰میلیون ریال تسهیلات جعاله است و زوجین می‌توانند تا سقف ۱میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال از این تسهیلات استفاده کنند.
سقف تسهیلات مسکن بانک ملی ایران در مراکز استان و شهرهای بالای ۲۰۰هزار نفر جمعیت برای زوجین ۸۰۰میلیون ریال و در سایر مناطق شهری ۶۰۰میلیون ریال است. همچنین سقف میزان تسهیلات جعاله در این مناطق همچنان ۱۰۰میلیون ریال است.
دوره بازپرداخت این تسهیلات حداکثر ۱۲ سال و دوره بازپرداخت تسهیلات جعاله حداکثر ۳ سال است. اوراق گواهی حق تقدم مسکن بانک ملی ایران از تاریخ صدور به مدت دو سال اعتبار دارند و حداکثر یک ماه پس از پایان مهلت انقضای اوراق، امکان دریافت تسهیلات مسکن از طریق شعب بانک میسر است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.