دو میلیارد برای ورود به لیست اصلاح‌طلبان؟ حق‌شناس: حدادعادل ۲ بار پاسخش را از مردم گرفته!

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: هیچ‌گونه ردوبدل مالی در بستن لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان وجود نداشت و این یک اتهام بزرگ است که قطعا آقای حدادعادل هم در این دنیا و هم در آن دنیا، اگر به آن باور دارد، باید پاسخگو باشد.

محمدجواد حق‌شناس در واکنش به اظهارات حدادعادل که گفته بود اصلاح‌طلبان برای قرار دادن اسامی افراد در لیست شورای شهر تهران از هر نفر دو میلیارد تومان گرفتند گفت: اگر آقای حدادعادل پی‌گیر حقیقت بود، با طرح چنین ادعای واهی و غیرواقعی برای خودش مسئولیت شرعی و حقوقی ایجاد نمی‌کرد.
وی افزود: سخنان وی، یک اتهام و یک برچسب کاملا غلط و دور از حقیقت است. هیچ فرد اصلاح‌طلبی چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات خبرگان و چه در انتخابات شورای شهر سابقه ندارد و نداشته و نخواهد داشت که برای قرارگرفتن در لیست با پرداخت یک مابه ازای مادی بخواهد برای خود موقعیتی فراهم کند.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: مطمئنا این موضع آقای حدادعادل سخن ناروایی است و اگر ناشی از تجربه او نباشد، ریشه از عدم آگاهی او نسبت به آن‌چه در جریان اصلاحات می‌گذرد، دارد.
وی افزود: قطعا مردم بدانند در فهرست مجلس بیش از ۱۵۰ نفر چهره‌های شاخص و توانمند، شناخته شده و پرسابقه اصلاح‌طلب که همه سوابق خدماتی درخشانی داشتند، توسط دوستان آقای حدادعادل در نهادنظارتی ردصلاحیت شدند و فهرستی که به مجلس دهم راه یافت، دقیقا بعد از آن ردصلاحیت‌های جمعی و غیرقابل قبول بود. در فضای انتخابات شوراها هم ما نزدیک به ۷۰۰ نفر داوطلب داشتیم که براساس سیستم امتیازدهی تعداد آن‌ها به ۱۵۰ نفر کاهش یافت و طی دو مرحله بررسی لیست ۴۲ نفره و نهایتا لیست ۲۱ نفره حاصل شد.
عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان یادآور شد: البته لیست اصلاح‌طلبان در شورای شهر می‌توانست به لحاظ کیفی بهتر باشد. شاید در برخی شاخص‌ها و گزینه‌ها دقت لازم نشد اما تنها موردی که قطعا می‌توان روی آن ادعا کرد، این است که هیچ گونه مسئله مالی در رابطه با شکل‌گیری لیست وجود نداشت و این یک اتهام بزرگی است که قطعا آقای حدادعادل هم در این دنیا و هم در آن دنیا، اگر به آن باور دارد، باید پاسخ‌گو باشد.
وی درباره نحوه پاسخ‌گویی حدادعادل در این دنیا نسبت به ادعایش افزود: افکار عمومی بهترین قضاوت را می‌کند؛ آقای حدادعادل با وجودی که سابقه ریاست مجلس را در کارنامه داشت وقتی در صدر فهرست انتخابات مجلس دهم قرار گرفت، سی بر هیچ، از فهرست رقیب شکست خورد! بنابراین پاسخ واقعی را همان موقع گرفتند. همچنین وقتی آقای حدادعادل از فهرستی ۲۱ نفر در انتخابات شورای شهر تهران حمایت کرد و آن فهرست ۲۱ بر هیچ به رقیب باخت پاسخ دوم محکم‌تری را دریافت کرد.
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی اظهار کرد: در مجموع آقای حداد به نظر من شخصیت محترمی است ولی در قبال نوع ورود به مسائل سیاسی باید تجدیدنظر کند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.