توجه به اشتغال، سیاست محوری بانک ملی ایران است

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر لزوم پای‌بندی بانک‌ها به نرخ سود بانکی مصوب بانک مرکزی گفت: بانک ملی ایران خود را ملزم به رعایت نرخ مصوب بانک مرکزی می‌داند، چون این موضوع باعث ایجاد تعادل در بازار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمود شایان معاون اعتباری و نظارت بر مصارف بانک در نشست امروز خود که با حضور محسن امین زارع رئیس اداره کل خارجه بانک و جمعی از روسای ادارت امور شعب استان‌ها برگزار شد، عنوان کرد: اگر شعب در سطح استان‌ها برای جذب منابع تلاش نمی‌کردند اکنون نمی‌توانستیم نقش موثری در بازار بانکی داشته باشیم و درآمدزایی نیز از این طریق کسب کنیم.
شایان ادامه داد: در شرایط فعلی کشور یکی از خواسته‌های به حق مردم اشتغال است، از این رو توجه به اشتغال، رسالت و وظیفه مهم بانک ملی ایران به عنوان یک نهاد دولتی محسوب می‌شود که البته باید ریسک اعتباری را نیز کنترل کنیم.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با اشاره به طرح‌های این بانک برای تسهیلات‌دهی در بخش‌های اشتغال فراگیر، حمایتی و روستایی عنوان کرد: شب گذشته جلسه‌ای با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره داشتیم و اعتقاد داریم که خیر و برکت حاصل از اشتغال‌زایی به بانک و جامعه باز می‌گردد.
وی با اشاره به آثار مخرب تحریم‌ها در بخش‌های اقتصادی از جمله بانک‌ها اضافه کرد: تا چند سال پیش گشایش‌های اعتبارات و درآمدهای حاصل از کارمزدهای این بخش متوقف بود و همین امر مشکلات بسیاری را ایجاد می‌کرد.
معاون اعتباری و نظارت بر مصارف بانک ملی ایران با اشاره بر روند رشد منابع در تمام بخش‌های بانک، تسهیل دستورالعمل‌های مربوط به ضمانتنامه‌ها و بهبود شرایط پرداخت تسهیلات از منابع ارزی بانک خاطر نشان کرد: ما با نگاه مشتری‌مدارانه در بانک به دنبال مدلی مبتنی بر مشتری‌محوری هستیم تا با تمرکز روی بهینه‌سازی شاخص‌ها، حداکثر کردن منابع ارزان قیمت، تقویت بخش‌های بین‌المللی و ارز و حداکثر کردن وصول مطالبات غیرجاری بتوانیم شرایط مناسبی را در همه حوزه‌ها شاهد بوده و خدمات‌رسانی مناسبی را به مشتریان داشته باشیم.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.