سیاوشی: بودجه موسسه آیت‌الله مصباح حذف نشده/ شورای نگهبان بودجه ثابتی دارد

عضو کمیسیون تلفیق، از حذف ۲۶۰میلیارد تومان بودجه نهادهای فرهنگی از بودجه سال ۹۷ خبر داد و تایید کرد که بودجه نهادهایی مانند موسسه آیت‌الله مصباح و جامعه المصطفی حذف نشده است.

طیبه سیاوشی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون تلفیق در پاسخ به سوالی در مورد بودجه نهادهایی مانند موسسه آیت‌الله مصباح و جامعه المصطفی گفت: این دستگاه‌ها ذیل دستگاه‌هایی مانند وزارت علوم و یا وزارت ارشاد قرار گرفته و بودجه عمومی این دستگاه‌ها حذف نشده است. آن‌چه حذف شده کمک‌هایی به برخی نهادهای فرهنگی است.
او ادامه داد: جامعه المصطفی، حوزه‌های علمیه، سازمان ارتباطات اسلامی و سازمان تبلیغات و … همه ردیف بودجه دارند و بودجه‌های خود را دریافت می‌کنند. اما نهادهای کوچک‌تر فرهنگی متاسفانه تحت تاثیر فضای مجازی حذف شدند که امیدواریم در صحن علنی این بودجه‌ها برگردد.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه در پاسخ به سوالی در مورد بودجه شورای نگهبان و اینکه در سال ۹۷ انتخاباتی نداریم، هم گفت: متوجه حساسیت‌های مردم درباره بودجه هستم اما خوب است که سازمان برنامه و بودجه توضیح دهد که بسیاری از این نهادها که بودجه ثابتی دارند دچار همان بلایی که سر نهادهای فرهنگی آمد، نشدند. ما شرکت‌های عظیم زیان‎دهی داریم که دیده نمی‌شوند اما یک نهاد فرهنگی با بودجه یک میلیاردی دیده می‌شود. در مورد شورای نگهبان هم به این صورت است که یک بودجه ثابت دارند و هر سال آن را دریافت می‌کنند. این بودجه در دولت تعیین شده و در کمیسیون روی آن صحبتی نشده است.
سیاوشی ادامه داد: در مورد بودجه شورای نگهبان اگر پیشنهاد جابه‌جایی ارائه می‌شد، مورد بحث قرار می‌گرفت. مثلا در مورد بودجه برخی نهادهای فرهنگی که بودجه آن‌ها حذف نشد، بلکه به یک جای عجیب و غریب دیگر منتقل شد که ربطی هم به حوزه فرهنگ ندارد. در مورد بودجه شورای نگهبان در کمیسیون تلفیق بحثی نشد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.