چشم امید صدرنشینان به پرسپولیس/ برنامه مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران درحالی برگزار خواهد شد که مدعیان قهرمانی امیدوارند تا پرسپولیس مقابل استقلال خوزستان به برتری دست یابد و استقلال تهران در مرداب انزلی، میهمان ملوان است تا بار دیگر با غلبه بر قوهای سفید خود را در صدر جدول لیگ برتر ببیند.

فردا(پنجشنبه) پرسپولیس که با تساوی هفته گذشته باردیگر در رده ششم جدول جای گرفت، در دیداری حساس و سخت در ورزشگاه آزادی میزبان تیم صدرنشین استقلال خوزستان است. سرخپوشان که در دیدار رفت نتیجه را 2 بر یک به شاگردان عبداله ویسی واگذار کرده اند درصورت برتری مقابل قهرمان نیم فصل می توانند دوباره خود را به عنوان یک مدعی مطرح کنند.
از سوی دیگر استقلال خوزستان که تنها در هفته نخست لیگ شکست خورده و بهترین تیم نیم فصل اول لیگ پانزدهم بوده،به دنبال بهبود رکورد نباختن هستند.
در دیگر دیدار حساس پنجشنبه، تیم رده سومی ذوب آهن که با هدایت یحیی گل محمدی به فینال جام حذفی صعود کرده و در رتبه سوم لیگ قرار دارد با سپاهان، شهرآورد دیار زاینده رود را برگزار می کند.
سپاهان که مدافع عنوان قهرمانی محسوب می شود برغم ایجاد تغییر در کادر فنی و به خدمت گرفتن سرمربی جدید،در فصل جاری نمایش خوبی نداشته است و تنها در صورت پیروزی می تواند به آینده امیدوار باشد.
این دو تیم ماه گذشته در مرحله نیمه نهایی جام حذفی به مصاف هم رفتند که ذوب آهن با پیروزی در ضربات پنالتی، رقیب همشهری خود را از گردونه رقابت ها حذف کرده و خود فینالیست شد.
روز جمعه، استقلال تهران که تنها با اختلاف یک گل کمتر نسبت به آبی های خوزستان در رتبه دوم قرار دارد مهیمان ملوان انزلی است.
هرچند استقلال در فصول گذشته همواره در انزلی مشکلات زیادی داشته است اما نماینده انزلی با سرمربیگری حمید استیلی در فصل جاری تیم چندان سرسختی نشان نداده است.
در همین روز تراکتورسازی و گسترش فولاد شهرآورد حساس تبریز را برگزار می کنند و صبای قم که در جمع مدعیان ایستاده است میزبان نفت تهران خواهد بود.
دیدار تیم های قعرجدولی سیاه جامگان و استقلال اهواز که هفته هاست رنگ پیروزی را به خود ندیده اند نیز دارای حساسیت های زیادی است.

**برنامه مسابقات از این قرار است:
پنجشنبه 10 دی ماه:
فولادخوزستان – پدیده مشهد /ساعت 15
سپاهان اصفهان – ذوب آهن/ ساعت 15
سایپا – راه آهن تهران/ ساعت 15
پرسپولیس – استقلال خوزستان/ ساعت 16:30
جمعه 11 دی ماه:
ملوان انزلی – استقلال تهران/ ساعت 14:30
سیاه جامگان – استقلال اهواز/ساعت 14:30
تراکتورسازی – گسترش فولادتبریز/ساعت 15
صبای قم – نفت تهران/ ساعت 15

** جدول رده بندی:
1- استقلال خوزستان با 33 امتیاز
2-استقلال تهران با 33 امتیاز
3-ذوب آهن اصفهان با 29 امتیاز
4- صبای قم با 28 امتیاز
5-سایپا با 27 امتیاز
6- پرسپولیس تهران با 25 امتیاز
7-تراکتورسازی تبریز با 25 امتیاز
8-سپاهان اصفهان با 23 امتیاز
9-نفت تهران با 22 امتیاز
10- گسترش فولاد با 21 امتیاز
11-پدیده مشهد با 18 امتیاز
12-ملوان انزلی با 17 امتیاز
13-راه آهن تهران با 12 امتیاز
14- فولادخوزستان با 11 امتیاز
15- سیاه جامگان مشهد با 9 امتیاز
16- استقلال اهواز با 6 امتیاز

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.