هدفگذاری وزارت ارتباطات برای دسترسی روستاها به اینترنت پرسرعت در سال۹۵

گسترش اینترنت پرسرعت به همه روستاهای کشور با هدف کاستن از شکاف دیجیتالی و ایجاد رونق اقتصادی در روستاهای کشور از جمله اهداف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۵ است که تلاش ها برای تحقق آن آغاز شده است.

دولت تدبیر و امید از بدو شروع کار تاکنون ارائه خدمات مختلف به روستاها را از جمله برنامه های خود عنوان کرده که ارائه اینترنت پرسرعت به این نقاط توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بخشی ازاین خدمات وعده داده شده است.
به گفته وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، یکی از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید، کاستن از شکاف دیجیتالی بین مناطق برخوردار، محروم و کمتر برخورداراست.
«محمود واعظی» افزود: ارائه اینترنت پرسرعت به روستاها یکی از ابزارهای مهم تحقق کاستن از شکاف دیجیتالی خواهد بود.
وی درباره هدف از ارائه اینترنت به روستاها گفته بود: می خواهیم به جایی برسیم که مردم روستاها از خدمات آی.تی که در شهرها ارائه می شود، بهره مند شوند.
واعظی تاکید کرده، هدف ما آن است تا همه روستاهای کشور از اینترنت پرسرعت و تلفن ثابت برخوردار شوند تا بتوانند از همه خدمات ارائه شده در شهرها استفاده کنند بدون آنکه نیاز به ترک روستا داشته باشند.
وی داده تا پایان فعالیت دولت یازدهم، همه روستاهای کشور به اینترنت پرسرعت متصل شوند و روستاییان بتوانند از مزایای کاربردی این امکان، بهره مند شوند.
وزیرارتباطات وفناوری اطلاعات اتصال روستاها به اینترنت پرسرعت را زمینه ای برای ارائه خدمات دیگر می داند و معتقد است: با ورود اینترنت پرسرعت به روستاها، وزارت بهداشت نیز با ارائه پرونده سلامت الکترونیک، خدمات پزشکی را از راه دور ارائه می دهد و در نهایت به رفاه بیشتر روستاییان خواهد انجامید.
اتصال روستا ها به اینترنت سبب خواهد شد روستاییان بتوانند از خدمات مختلف و بروز برخودارشده و حتی با معرفی امکانات و داشته های روستای خود در شبکه جهانی اینترنت، خیل گردشگران خارجی را به سمت روستای خود کشانده و موجبات درآمد زایی، اشتغال و فقرزدایی از روستا را فراهم آورند.
اکنون آموزش های مختلف به روستاییان ارائه می شود تا زمینه استفاده بهینه از این فضا فراهم و موجب رونق اقتصادی در روستاها شود.
براساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف اتصال روستا ها به اینترنت پرسرعت تاکنون این وزارتخانه بیش از ۶ هزار میلیارد ریال برای روستاهای کشور هزینه کرده و قرار است سه هزار میلیارد ریال دیگر نیز هزینه کند.
به گفته واعظی، با هدف ارائه خدمات به روستاها با استفاده از دولت الکترونیک، سال ۹۳ یک هزار و ۵۰۰ روستای کشور دارای اینترنت پرسرعت شدند و امید می رود همزمان با بهره مندی این روستاها از اینترنت پرسرعت سایر خدمات از دستگاه های دولتی نیز به این مناطق ارائه شود.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۹۴، بیش از ۱۸ هزار روستای کشور را به شبکه اینترنت پرسرعت متصل کرد تا گام دولت برای رساندن خدمات مختلف به روستاها محقق شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.