​۱۲ تیم راه‌یافته به جام ملت‌ها و مرحله نهایی انتخابی جام جهانی مشخص شدند

چهره ۱۲ تیم راه‌یافته به جام ملت‌های ۲۰۱۹ و مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ مشخص شد.

با پایان مرحله مقدماتی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات، چهره ۱۲ تیم راه‌یافته به جام ملت‌ها و همچنین مرحله نهایی انتخابی جام جهانی مشخص شد.
در پایان این مرحله از مسابقات، ۱۲ تیم برتر (شامل ۸ تیم اول و ۴ تیم دوم که آمار بهتری دارند) راهی مرحله دوم گروهی برای رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شدند تا در ۲ گروه ۶تیمی با هم رقابت کنند. این ۱۲ تیم البته به جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات هم راه پیدا خواهند کرد. جام ملت‌ها قرار است برای اولین بار در سال ۲۰۱۹ با ۲۴ تیم برگزار شود.
۲۸ تیم باقی‌مانده از ۴۰ تیمی که از دور اول مرحله گروهی وارد مسابقات شده‌اند، بار دیگر با قرعه‌کشی در یک رقابت گروهی حاضر می‌شوند تا از بین آنها ۱۲ تیم دیگر به جام ملت‌های ۲۱۰۹ راه یابند.
با برگزاری مسابقات امروز تیم‌های ایران، کره‌جنوبی، ازبکستان، استرالیا، قطر، ژاپن، تایلند و عربستان به‌عنوان تیم‌های اول گروه‌های هشت‌گانه راهی جام ملت‌ها و دور بعد مسابقات انتخابی شدند و تیم‌های چین، سوریه، عراق و امارات هم به‌عنوان ۴ تیم برتر گروه‌های هشت‌گانه جواز صعود را به دست‌ آوردند.
قرعه‌کشی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸، روز ۲۴ فروردین ماه سال جاری برگزار می‌شود و از هر گروه ۶تیمی، دو تیم به‌صورت مستقیم به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود می‌کنند و تیم‌های سوم باید در مسابقه پلی‌‌آف شرکت کنند و سپس برنده این بازی برای راهیابی به جام جهانی باید با تیم چهارم کونکاکاف مصاف دهد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.