تیتر تحریفی رویترز از بیانات رهبر انقلاب چه بود؟

خبرگزاری انگلیسی رویترز بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب در تاکید بر توان موشکی جمهوری اسلامی ایران و موافقت ایشان با گفت‌وگوی سیاسی در سطح مسائل جهانی را به گونه‌ای دیگر بر روی خروجی خود قرار داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در دیدار جمعی از مداحان اهل بیت علیهم السلام بیانات بسیار مهمی در رابطه با موضوعاتی مانند توان موشکی کشور، دیپلماسی، مذاکره و اقتصاد مقاومتی ایراد فرمودند. ایشان در بخشی از فرمایشات خود گفتند: جمهوری اسلامی باید از همه ابزارها استفاده کند. بنده با گفت‌وگوی سیاسی مخالف نیستم، البته نه با همه؛ در سطح مسائل جهانی با گفت وگوی سیاسی موافقم؛ امروز هم روزگار موشک است و هم مذاکره.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از بیانات با تأکید مجدد بر موافقت خود با ابزار دیپلماسی و مذاکره سیاسی به جز چند استثنا، فرمودند: طوری تبلیغ نکنند که انگار با گفت‌وگو مخالفیم، ما می‌گوییم باید قوی و هوشیار مذاکره کرد تا سرمان کلاه نرود.
اما بلافاصله بعد از این سخنان رهبر معظم انقلاب خبرگزاری رویترز بیانات ایشان را به گونه‌ای دیگر و به‌صورتی تحریف‌شده بر روی خروجی خود قرار داد:

این خبرگزاری نوشت: (آیت‌الله) خامنه‌ای می‌گوید کلید (راهبرد) آینده ایران موشک است نه مذاکره.
لازم به ذکر است رویترز این جمله کذب را دقایقی پس از نشر با افزودن یک «فقط» به تیتر زیر تغییر داد:
Khamenei says missiles, not just talks, key to Iran's future
در نتیجه تیتر خبر مذکور، به «راهبرد آینده ایران موشک است نه فقط مذاکره» تغییر یافت.

 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.