دانش آموزان غیر مسلمان امریکایی، در احترام به مسلمانان حجاب بر سر کردند

انجمن دانش‌‌آموزان مسلمان در ایالات متحده اقدامی فرهنگی را با عنوان «یک مایل راه‌پیمایی با حجاب او» برای دانش‌‌آموزان دختر غیرمسلمان در ایالات متحده آمریکا اجرا کرده است.

در روزهای گذشته و با سخنان دونالد ترامپ اسلام‌هراسی در ایالات متحده آمریکا شکل جدیدی به خود گرفته است. در این بین گروه‌های اسلامی مختلفی در آمریکا تلاش دارند تا با نمایش اسلام واقعی از فشارهایی که به مسلمانان در ایالات متحده آمریکا وارد می‌شود، بکاهند.
با پیشنهاد انجمن دانش‌‌آموزان مسلمان در ایالات متحده برخی از دختران دانش‌‌آموز غیر مسلمان مدارس آمریکا برای حمایت از مسلمانان اقدام به پوشیدن حجاب اسلامی کردند.

یاسمین عبدالله، رئیس این انجمن که معاون دبیرستان Vernon Hills نیز است در مورد این اتفاق می‌گوید: شما هیچگاه نمی‌توانید در مورد یک نفر قضاوت کرده یا باورهای او را بفهمید تا اینکه واقعا متوجه شوید چرا او این کار را انجام داده و شما هم آن را تجربه کنید.

این برنامه که با عنوان «یک مایل راه‌پیمایی با حجاب او» نام گرفته است به گونه‌ای طراحی شده است که به دختران غیرمسلمانان اجازه می‌دهد که حجاب اسلامی به سر کرده تا اطلاع بیشتری از باورهای مسلمان به دست آورند.

عبدالله می‌گوید: این اقدام تاثیرات خوبی را داشته است و می‌تواند به یکی اقدام سالانه تبدیل شود. تعداد زیادی از دختران واکنش مثبتی نسبت به این اتفاق داشته‌اند.

اعضای این گروه حجاب اسلامی را به سر دخترانی که علاقه‌مند بودند در این حرکت شرکت کنند می‌کردند. آنها همچنین در مورد معنی حجاب و قوانین اسلامی با آنها همکلام می‌شدند.

این اقدام در ماه می گذشته انجام شده و پاسخی به حملات تروریستی پاریس و کالیفورنیا نبوده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.