انبار کردن مرغ برای مصرف شب عید، قیمت آن را افزایش داد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس، با اشاره به افزایش 900 تومانی قیمت مرغ مصرفی مردم در بازار، گفت: علت افزایش قیمت مرغ در بازار کاهش عرضه و همچنین انبار کردن آن برای تنطیم بازار شب عید است.

محمدتقی توکلی با اشاره به افزایش قیمت مرغ مصرفی مردم در بازار، گفت: برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا قیمت مرغ را در بازار افزایش داده است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش تولید مرغ در کشور نداریم، افزود: علت افزایش قیمت مرغ در بازار کاهش عرضه و همچنین انبار کردن آن برای تنطیم بازار شب عید است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه ضعف نظارت بر بازار موجب افزایش نرخ ها و بی ثباتی آن ها شده است، تصریح کرد: بسیاری از افزایش نرخ ها در بازار نتیجه حضور دلالان و تاثیرگذاری آن ها بر نرخ گذاری ها است.
 
دلالان عاملان گرانی ها در بازار
وی با بیان اینکه دولت باید با نظارت بر قیمت ها از سوءاستفاده دلالان جلوگیری کند،گفت: به طورحتم افزایش 900 تومانی نرخ مرغ در بازار به زودی با افزایش عرضه آن جبران خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،با تاکید بر اینکه درحال حاضر جمع آوری مرغ مازاد مصرفی مردم در بازار به رشد قیمت آن منجر شده است، افزود: بسیاری از مواقع ایجاد جو روانی کمبود محصولی در بازار مجوز رشد قیمت آن را رقم می زند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بازگشت آرامش قیمتی به بازار مرغ و سایر محصولات مصرفی مردم نیازمند تشدید نظارت ها و کنترل بر بازار و رفتار عرضه کنندگان است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.