بزرگترین رویدادعلمی پس ازانقلاب اسلامی در تهران برگزار می شود

دبیراجرایی پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی جراحی مغز واعصاب گفت:این سمپوزیوم به عنوان بزرگترین رویداد علمی پس از انقلاب اسلامی است که در تهران برگزار می شود.

دکترعلیرضا دلیری روز چهارشنبه در نشست خبری این رویداد بزرگ علمی که در محل دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، افزود:۷۰۰ نفر از برترین های جهان در حوزه مغز و اعصاب در این سمپوزیوم شش روزه حضور خواهند یافت.
وی ارائه آخرین دستاوردهای علمی ، تعامل استادان داخلی و خارجی ، شناساندن ظرفیت های ایران را از مهم ترین مزیت های این رویداد علمی اعلام کرد و گفت: با تمام توان در تلاش هستیم ظرفیت ها و فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی را به شرکت کنندگان معرفی کنیم.
وی به دوران پسابرجام و توسعه تعاملات علمی با سایر کشورها اشاره کرد و گفت: این افراد می توانند سفیرانی مناسب برای انتقال اطلاعات با نگاه واقع بینانه در جهان باشند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری مراسم افتتاحیه این سمپوزیوم اشاره کرد و گفت: این مراسم با حضور رییس جمهوری و تعدادی زیادی از مقامات داخلی و خارجی روز ۲۹ فروردین در برج میلاد تهران برگزار می شود.
دلیری با اشاره به اینکه رییس جمهور صربستان و نخست وزیر یکی از ایالت های آلمان از جمله میهمانان مراسم افتتاحیه هستند، اظهار کرد: تعدادی از سفرای کشورها در جمهوری اسلامی هم برای حضور در این مراسم اعلام آمادگی کرده اند.
دبیرعلمی پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی جراحی مغز و اعصاب گفت: حدود ۵۲۰ مقاله به دبیرخانه این سمپوزیوم ارسال شده که از این تعداد ۳۹۸ مقاله به صورت سخنرانی و بقیه به صورت پوستر ارائه خواهد شد.
دکتر سید محمد قدسی اظهار کرد: مقالات در تمام زیرشاحه های جراحی مغز و اعصاب ارائه شده است که به صورت پوستر و یا سخنرانی ارائه خواهد شد.
دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به استقبال باشکوه از این مراسم اشاره کرد و گفت: این رویداد علمی فرصتی مغتنم است تا جراحان، استادان و دانشجویان بتوانند از تجربیان و اندوخته های علمی برترین های دنیا بهره لازم را ببرند.
وی اظهار کرد: حضور برترین های دنیا در حوزه جراحی مغز و اعصاب از ۹۰ کشور دنیا رویدادی کم نظیر است که قرار است چند روز آینده در تهران برگزار شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.