والیبال ایران – صربستان: شکست ۳ بر دو شاگردان آلکنو بعد از ۵ پیروزی

تیم‌ملی والیبال ایران ، بعداز ۵ برد ، باخت مقابل صربستان را در لیگ ملتها تجربه کرد.

تیم والیبال صربستان با کواچ در بازی هشتم لیگ ملت ها، با استفاده از اشتباهات ایران، بازی باخته را برد؛با نتیجه ۳- ۲.ولادیمیر آلکنو بازی مقابل صربستان را متفاوت و با ترکیب علی شفیعی،رضا عابدینی ، محمدطاهر وادی،مرتضی شریفی، امیر حسین اسفندیار،بردیا سعادت و محمدرضا حضرت پور شروع کرد.

ست اول:۲۵-۲۱

بازیکنانی که از همان اول پا به پای شاگردان کواچ پیش رفتند وگاهی بی دقتی واشتباهات فردی بازیکنان حریف را پیش می انداخت. صربها ۸-۷ تایم اوت فنی اول را گرفتند و تا امتیاز ۱۰-۹ هم جلو بودند اما دو امتیاز مرتضی شریفی از سرویس هایش ایران را ۱۱-۱۰ جلو انداخت، اما صربها با عملکرد بهتر، اختلاف را به دو رساندند، در امتیاز ۱۶-۱۴. اما موتور تیم آلکنو روشن شد و از امتیاز ۲۰-۱۸ به بعد هرچند حریف به آنها نزدیک شد، اما بالاخره با امتیاز ۲۵-۲۱ ست اول را برد.

ست دوم:۲۵-۱۵

ست دوم، ست صربستان بود.تیم ایران با اینکه همان ترکیب قبلی بود،اما مثل ست اول نبود و ضعیف ترین عملکرد را ثبت کرد، تا حدی که ۶-۲ از صربستان عقب افتاد و با امتیاز ۸-۳ حریف، تایم اوت فنی داده شد. کم کم صربستانی ها با دریافت بهتر و چاشنی سرعت در حمله و البته دفاع روی تور مهاجمان ایرانی ها، امتیازشان را ۱۳-۷ کردند.با اینکه ایرانی ها به آب و آتش زدند اما صربستان با امتیاز ۲۵- ۱۵ برد تا دو تیم برابر یک ست برنده باشند.

ست سوم:۲۸-۲۵

ست سوم برای ایران شروع دوباره بود. شاگردان آلکنو از همان اول با سرویس عالی، دریافت های خوب و اسپک های بی نقص انها را جلو انداخت. هرچند بعضی مواقع اشتباهات فردی باز هم امتیاز روی امتیازات صربستان می گذاشت، اما در تایم های فنی اول و دوم ۸- ؟؟ و ۱۶-۱۳ ایران جلو بود. آلکنو در امتیاز ۱۸- ۱۶ با دوتعویضه سعید معروف و صابر کاظمی را به جای وادی و سعادت به زمین فرستاد. اما دو تیم از امتیاز ۱۸-۱۸ میلیمتری پیش رفتند تا اینکه بردیا سعادت با اسپکش و امتیاز ۲۸-۲۶ کار را برای ایران تمام کرد.

ست چهارم:۲۵- ۲۲

ست چهارم برای ایران ست سرنوشت ساز بود. چرا که با پیروزی، کار یک برد ۳- یک دیگر به جمع بردهایش اضافه می شد، اما صربستان هم نمی خواست بازنده باشد. همین مساله چاشنی حساسیت بازی را بیشتر کرد و نفس گیر. آن هم در بازی که دو تیم پایاپای پیش رفتند و۸-۷ به نفع ایران به تایم اوت اول فنی رسیدند. اما اشتباهات ایرانی ها باز هم کار دستشان می داد و حتی صربستان را به امتیاز ۱۶-۱۴ رساند. دفاع بلند صربستان کار را در لحظات حساس برای ایرانی ها سخت تر کرد. البته طبق آمار، عملکرد صربستان بهتر از ایران بود و با نتیجه ۲۵-۲۲ برد تا برنده را ست پنجم مشخص کند.

ست پنجم: ۱۵ -۸

صرب ها ست پنجم را طوفانی شروع کردند و اشتباهات ایرانی ها در دریافت آنها را ۲- صفر جلو انداخت. اشتباهات ایرانی ها در این ست تمامی نداشت تا حدی که ۸-۲ عقب افتادند و آلکنو دوباره دو تعویضه کرد،اما پاس های سعید معروف و پرواز های لند صابر کاظمی هم گره گشا نشد تا ایران با باخت ۱۵ – ۸ بعداز ۵ برد دوباره باخت را تجربه کند.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.