امارات سفیر ایران را به خاطر آل سعود فرا خواند

وزارت خارجه حکومت شیخ‌نشین امارات در اقدامی که با توجه به سرسپردگی کامل خود به رژیم آل سعود چندان غیر منتظره نبود، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی را در واکنش به فراگیر شدن موج خشم و نفرت از سعودی‌ها در پی شهادت مظلومانه شیخ نمر فرا خواند.

خبرگزاری رسمی امارات گزارش داد وزارت خارجه امارات سفیر ایران را فرا خواند و یادداشت اعتراضی به وی در پی دخالت در امور سعودی‌ به وی تسلیم کرد!
بر اساس این گزارش، وزارت خارجه امارات امروز محمد رضا فیاض سفیر ایران در این کشور فراخواند و یادداشت اعتراض مکتوب دولت امارات در پی دخالت ایران در امور حاکمیتی پادشاهی عربستان سعودی برادر و حملات به نمایندگی‌های دیپلماتیک سعودی در تهران و شهر مشهد را به وی تسلیم کرد که نقض قوانین بین المللی است.!
لازم به ذکر است شیخ نشین امارات و حکومت آل خلیفه در بحرین چنان از سیاست‌ها و اقدامات تجاوزکارانه و ضد بشری آل سعود حمایت می‌کنند که برخی این شیخ‌نشین‌ها را والیان آل سعود خوانده‌اند.
جمهوری اسلامی ایران در پی جنایت آل سعود در به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر روحانی انقلابی عربستانی که نمادی در جهان اسلام بود و تنها جرم وی بیان حق و اعتراض به ظلم آل سعود علیه بخشی از مردم عربستان و درخواست برای برقراری عدالت و مساوات و برابری در حقوق شهروندی بود، این اقدام ضد بشری را محکوم کرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.