مترو بازهم به فرودگاه مهرآباد نرسید

هرچند بنا بود ایستگاه متروی فرودگاه مهرآباد تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری برسد، اما با گذشت چند ماه از این زمان هنوز مشخص نیست بزرگترین فرودگاه ایران چه زمانی به شبکه ریلی درون شهری متصل می شود.

بالا بودن تعداد پروازها و مسافران در مهرآباد باعث شده در ساعات پیک ترافیک تهران، حجم قابل توجهی از ترددها حول این منطقه شکل گیرد و این خود عاملی مهم در اوج گیری ترافیک غرب تهران است.
به دنبال این اشکال و البته اهمیت افزایش رفاه مسافران در تردد درون شهری طرح مترو مهرآباد از مدت ها پیش در دستور کار قرار گرفت و در جریان طرحی مشترک میان دولت و شهرداری اجرایی شد. هرچند بعدها شهرداری تهران اعلام کرد میزان پرداخت سهم دولت به پروژه ها کمتر از ۱۰ درصد بوده است.
با وجود این اما طبق توافقات اولیه ای که میان دو طرف شکل گرفت بنا شد تا شهریور ماه لااقل ایستگاه اصلی این خط افتتاح شود. خطی که طبق اعلام شهرداری چهار ایستگاه خواهد داشت و در حال حاضر ایستگاه مترو بیمه، ایستگاه‌های مترو(۱) و (۲) فرودگاه به طور کامل و همراه با تجهیزات برقی و پله‌های برقی آماده بهره برداری شده و تنها ایستگاه (۳) فرودگاه در مرحله نازک کاری و نصب تجهیزات است.
با وجود این اما مسولان فرودگاه مهرآباد از زمان نهایی افتتاح این فرودگاه ابراز بی اطلاعی مِی کنند. علی رستمی مدیرکل فرودگاه مهرآباد در گفت و گو با ایسنا اعلام کرد: تمام مراحل اجرایی و تکمیل این خط از سوی شهرداری و شرکت بهره برداری مترو تهران پیگیری می شود و شرکت فرودگاه ها در جریان آن نیست.
به گفته وی اطلاعات دقیق مربوط به زمان نهایی شدن این طرح در اختیار شهرداری است و هنوز این سازمان زمان دقیقی را برای نهایی کردن کار اعلام نکرده است هرچند ما امیدواریم تا پیش از پایان سال، کار نهایی شود.
هرچند شهرداری از یک سو سخن از پایان یافتن بخش قابل توجهی از کار روی این طرح می گوید اما از سوی دیگر نیز از آنچه اجرایی نشدن تعهدات اعتباری دولت در این پروژه می خواند شاکی است. دوگانه ای که باید دید تا پایان سال به کدام سمت می چرخد و آیا امکان بهره برداری از مترو مهرآباد وجود خواهد داشت یا هنوز بزرگترین فرودگاه ایران باید در صف انتظار باقی بماند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.