امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام آزمون دکتری 95

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: زمان ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری تخصصی (Ph.D) نیمه متمرکز سال 95 تا ساعت 24 امشب (سه شنبه 15 دی ماه) است.

حسین توکلی اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری Ph.D نیمه متمرکز سال 95 از ساعت 16یکشنبه 6 دی ماه از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و در روز سه شنبه این هفته (15 دی ماه) پایان می پذیرد.
وی گفت: تمامی متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت تعیین شده پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم کردن مدارک مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
توکلی افزود: آزمون ورودی دوره دکتری (ph.D) نیمه متمرکز سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در هفت گروه آموزشی و 77 کد امتحانی شامل 20 کد امتحانی در گروه علوم انسانی، 12 کد امتحانی در گروه علوم پایه، 19 کد امتحانی در گروه فنی و مهندسی، 13 کد امتحانی در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 6 کد امتحانی در گروه هنر، یک کد امتحانی در گروه دامپزشکی و 6 کد امتحانی در گروه زبان برگزار می شود.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 90 هزار و 859 نفر در آزمون ورودی دکتری (PHD) نیمه متمرکز سال 95 تا ساعت 8 صبح امروز خبر داد.
وی درمورد هزینه ثبت نام توضیح داد: با توجه به اینکه هزینه ثبت نام آزمون مذکور اینترنتی بوده، داوطلبان باید به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت 500 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام کنند.
توکلی ادامه داد: با توجه به اینکه مقرر شده که در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از قبیل ارسال پیام کوتاه به داوطلبان انجام شود، داوطلبانی که تمایل به استفاده از این خدمات دارند، با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت 5 هزار ریال به عنوان تعرفه استفاده از پیامک می توانند از این خدمات استفاده کنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد زمان توزیع کارت شرکت در آزمون دکتری نیز توضیح داد: کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه 11 اسفند روی سایت قرار می گیرد.
وی درمورد نحوه پاسخگویی به سوالات نیز اظهار کرد: داوطلبان باید به تمامی سوالات دروس شامل زبان خارجی عمومی، استعداد تحصیلی و آزمون دروس خاص هررشته امتحانی پاسخ دهند؛ سطح سوالات آزمون دروس خاص هر یک از کد رشته های امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی خواهد بود.
وی درمورد ضرایب دروس نیز اضافه کرد: ضرایب دروس هر یک از کد رشته های امتحانی عبارت از زبان خارجی با ضریب یک، استعداد تحصیلی با ضریب یک و مجموعه دروس خاص هر یک از رشته های امتحانی با ضریب چهار است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه اظهار کرد: این آزمون در روز جمعه 14 اسفندماه 94 در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و نتیجه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه سال آینده بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.