واریزی‌های بهمن ۱۴۰۰؛ از یارانه نقدی تا حقوق و عیدی بازنشستگان و کارمندان دولت

یازدهمین یارانه نقدی امسال در هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و خانوارها تا پایان سال هر دو یارانه نقدی و معیشتی بنزین فقط در یک نوبت دیگر دریافت می‌کنند.

یارانه نقدی در هفته آینده واریز می‌شود. دولت در هفته‌ای که گذشت یارانه معیشتی بنزین را به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد و باید در هفته پیش‌رو یارانه دوم را پرداخت کند.

در بهمن ماه صد و سی و دومین مرحله یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به‌ازای هر نفر به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. زمان دقیق واریز این یارانه ساعت ۲۴ روز چهارشنبه هفته آینده یعنی ۲۰ بهمن ماه است.

در این ماه از یارانه حدود ۲۱ میلیون خانوار یارانه‌بگیر مبلغ ۳۵ هزار تومان برداشت می‌شود. این خانوارها در بهار سال گذشته مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کردند که اقساط آن از یارانه کسر می‌شود. خانوارها این ماه بیستمین قسط را به صورت غیرمستقیم پرداخت می‌کنند.

در بهمن ماه یازدهمین یارانه ماهانه واریز می‌شود و تنها یک نوبت دیگر تا پایان امسال باقی می‌ماند که به یارانه اسفند ماه مربوط می‌شود.

واریز همزمان یارانه نقدی، حقوق و عیدی؟

همزمان با واریز یارانه نقدی، سازمان تامین اجتماعی باید واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان را آغاز کند. حقوق بازنشستگاه براساس حروف الفبا واریز می‌شود. واریزی‌ها از روز ۲۰ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان ماه ادامه دارد.

معمولا با حقوق بهمن ماه عیدی سال آینده نیز واریز می‌شود، واریز عیدی در این ماه شامل کارمندان دولت و گروه‌های بازنشستگی می‌شود.

میزان عیدی کارمندان و بازنشستگان را هیات وزیران مشخص می‌کند، با این که در سال‌های گذشته معمولا میزان عیدی برای واریز حقوق بهمن ماه مشخص بود، اما امسال این اتفاق نیافتاده است.

در سال گذشته میزان عیدی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد. برای امسال نیز بیشتر گمانه‌زنی‌ها روی مبلغی معادل عیدی پارسال است. اگر هم دولت قصد افزایش داشته باشد بعید به نظر می‌رسد که بیشتر از میزان تورم باشد.

در واقع اگر قرار باشد ۴۰ درصد به مبلغ پارسال اضافه شود، مبلغ پرداختی امسال کارمندان دولت حدود دو میلیون تومان است.

دیگر مطالب
ثبت نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.