۵۰ اسیر فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زدند

۵۰ اسیر فلسطینی در زندان نفحه رژیم صهیونیستی در اعتراض به رفتارهای سخت گیرانه و سلیقه ای در رفتار با زندانیان فلسطینی از شب گذشته (سه شنبه) دست به اعتصاب غذا زدند.

دفتر رسانه ای اسرای فلسطینی با اعلام این خبر افزود: اداره زندان های رژیم صهیونیستی روز گذشته ۵۰ اسیر این زندان را که از چندماه پیش به واحد۲۳ زندان نقب در سرزمین های اشغالی منتقل شده بودند، به این زندان بازگرداند.
براساس این گزارش، مسوولان زندان نفحه به جای اختصاص دادن یک واحد به همه این اسرا طبق روال معمول، این بار آنها را در بین تمام واحدهای مختلف زندان نفحه تقسیم کرده اند و همین امر موجب اعتراض زندانیان فلسطینی شده است.
اعتصاب غذا این روزها در رسانه های جهان به عنوان فصل جدید مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگران معرفی می شود؛ مقاومتی که با وجود ماهیت غیرخشونت آمیز آن تاکنون دستاوردهای بزرگی را در جلب توجه جهانیان به ظلم و ستم رژیم صهیونیستی و نقض حقوق اولیه فلسطینیان به همراه داشته است.
بر اساس آمار شورای امور اسیران و آزادگان، در حال حاضر شش هزار اسیر فلسطینی از جمله ۴۸۰ اسیر اداری در ۲۰ زندان رژیم صهیونیستی در بازداشت به سر می برند.
براساس آمار موجود شمار اسرای فلسطینی بیمار در بند رژیم صهیونیستی یک هزار و ۸۰۰ نفر است که ۸۵ نفرشان با مشکلات و بیماری های مزمن مانند، سرطان، فلج و بیماری های اعصاب و روان دست به گریبان هستند.
سازمان های حقوق بشری برآورد می کنند که از زمان آغاز انتفاضه مسجدالاقصی در سال۲۰۰۰ تا سال ۲۰۰۸، ۱۷ اسیر فلسطینی بر اثر بی توجهی در زندان های رژیم صهیونیستی جان داده اند.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.