نخستین واکنش‌های توییتری مقامات به تجمعات اخیر/ رئیسی: مردم تحت فشارند

اعتراضات خیابانی روزهای اخیر که بعضا با شعارهای ساختارشکنانه همراه شد، تحلیل‌ها و واکنش‌های متفاوتی از سوی مسئولین برانگیخت که نخستین بار در فضای مجازی و توییتری بروز یافت.

تجمعات «نه به گرانی» ابتدا از مشهد آغاز شد و در برخی دیگر شهرها نیز ادامه یافت. اما برخی شعارهای ساختارشکنانه در این تجمعات غیرقانونی و بدون مجوز، این گمانه را ایجاد کرد که شاید دست پشت پرده‌ای هم در میان است تا بخواهند با ساماندهی این اعتراضات، آب را گل‌آلود کند و ماهی دل‌خواه خود را از آن صید کند. موضوعی که اسحاق جهانگیری معاون رئیس‌جمهوری نسبت به آن هشدار داد و گفت که دودش به چشم همه می‌رود.
در ادامه واکنش برخی سیاسیون در توییتر به این موضوع را بخوانید:
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با هشتک «مردم گله‌مندند» در صفحه توئیترش می‌نویسد: صف معترضین به #گرانی، #تورم و وضعیت #کار و #اشتغال از جریان #منافقین و #معاندین جداست #مردم_گله_مندند.

توییت محسن رضایی

سیدمصطفی میرسلیم دیگر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و کاندیدای دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری نیز با هشتگ «انتقاد مردم» هشدارهایی به دولت داده و نوشته است: شنیدن حرف و #انتقاد‌مردم و توجه به اعتراض آن‌ها باید در #مردم_سالاری رعایت شود اما #دولت نباید اجازه دهد عده‌ای توطئه‌گر و عوام فریب، با بهانه قراردادن قیمت تخم‌مرغ و گوشت و تحریک مردم، هزینه‌های #فتنه ای دیگر را که به مراتب خسارت‌بارتر از گرانی است، بر مردم رنجدیدۀ ما تحمیل کنند.
 

توییت میرسلیم

محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز از اعتراضات مردم و لزوم پاسخگویی به آن توییت کرده و نوشته است: اگر اعتراضات مردمی سازماندهی هم شده باشد، مسئولان دولتی باید پاسخ‌گو باشند. به جای پاسخ‌گویی، به تئوری توطئه پناه نبریم. برگزاری راهپیمایی بدون حمل سلاح از حقوق اساسی مردم است. دولت باید در عمل به حقوق اساسی مردم احترام بگذارد نه در شعار و ایجاد تشکیلات غیرضرور معاونت حقوق شهروندی.
 

توییت محمود صادقی

اما در میان همه توییت‌ها شاید توییت ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی و جدی‌ترین رقیب حسن روحانی در انتخابات بیشتر از همه جلب توجه کرد. او نوشت: مردم به‌ویژه محرومین از لحاظ معیشتی تحت فشار هستند. حل مشکلات معیشتی مردم اولویت اصلی کشور است. اگر امروز دولتمردان قصد و اراده جدی برای حل مسائل اقتصادی داشته باشند و با قدرت پا در این عرصه بگذارند حتما ملت پشتیبان آن‌ها خواهد بود.

توییت رئیسی
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.