سناتور آمریکایی: اوباما باید درباره ارسال موشک به کوبا توضیح دهد

یک سناتور آمریکایی با ارسال نامه‌ای برای دستیار وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد: باراک اوباما باید به شهروندان آمریکایی درباره اینکه چرا کوبا امروز موشک‌های آمریکایی را در اختیار دارد، توضیح دهد.

مارکو روبیو سناتور آمریکایی با ارسال نامه ای برای روبرتا جکسون دستیار وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: باراک اوباما باید در خصوص ارسال موشک های آمریکایی به کوبا به افکار عمومی توضیح بدهد.
نامه روبیو در حالی ارسال شده است که جان کلی فرمانده بخش جنوبی ارتش آمریکا روز جمعه به خبرنگاران گفته است که ایالات متحده هیچ نظری در این باره ندارد که موشکهای آمریکایی چگونه به طور تصادفی به کوبا ارسال شده است.
روبیو در این نامه نوشته است: از شما می خواهم تا اطلاعات مربوط به این مساله را هر چه سریعتر در اختیار کنگره قرار دهید. این واقعیت که دولت از جمله شما ظاهرا قصد دارید تا این اطلاعات را از بحث و بررسی در کنگره مخفی نگه دارید، ناخوشایند است.
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال پیش از این به نقل از منابع آگاه نوشت: یک محموله موشک هلفایر آمریکا که برای تمرین آموزشی قرار بوده به اروپا ارسال شود، به طور اشتباه سر از کوبا درآورده است.
این روزنامه افزود: در حادثه ای که زیان و ضرر جدی به فناوری نظامی آمریکا به شمار می رود، یک محموله موشک های هلفایر که قرار بوده به اروپا ارسال شود تا در تمرین آموزشی از آن استفاده شود، به اشتباه به کوبا ارسال شده است.
بازرسان آمریکایی در حال تلاش هستند تا علت اصلی ارسال اشتباهی این محموله به کوبا را پیدا کنند و از دولت کوبا نیز خواسته اند تا این موشک های هوا به زمین را به آمریکا بازگرداند.این موشک ها معمولا از بالگرد شلیک می شود و سلاحی ضد تانک به شمار می رود.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.