اعدام شیخ نمر در آلمان محکوم شد

صدها شهروند آلمانی با شرکت در تجمع اعتراض آمیز مقابل کنسولگری عربستان در فرانکفورت، اعدام شیخ «نمر باقر النمر» روحانی سرشناس را در این کشور محکوم کردند.

به گزارش شبکه خبری راشاتودی، در این تظاهرات که دیروز (جمعه) برگزار شد، معترضان با در دست داشتن شعار نوشته هایی در محکومیت اقدام هفته گذشته مقام های سعودی در اعدام دستجمعی ۴۷ نفر از جمله شیخ نمر روحانی مخالف سعودی، شعارهایی علیه آل سعود و در حمایت از حقوق بشر سر دادند. 
مسلمانان پنجشنبه شب گذشته نیز با حضور در مسجد القائم شهر برلین مراسم بزرگداشتی را برای شهید آیت الله شیخ النمر برگزار و از شخصیت وی تجلیل کردند.
به گزارش ایرنا، در این مراسم نمایندگان جوامع عرب، ترک و ایرانی، ضمن محکوم کردن اعدام شیخ النمر، سکوت دولت های غربی در قبال موج اعدام ها از سوی عربستان سعودی و پایمال کردن حقوق بشر توسط حکومت این کشور را مورد انتقاد قرار دادند.
شرکت کنندگان در این مراسم همچنین از دولت آلمان و اتحادیه اروپا خواستند برای آزادی تمامی زندانیان سیاسی و نیز پایان سرکوب سیاسی در عربستان سعوی، ریاض را تحت فشار قرار دهند.
مسلمانان حاضر در این مراسم بار دیگر با تاکید بر این که عربستان سعودی حامی گروه های تروریستی است، اعلام کردند اعدام هایی که حکومت این کشور انجام می دهد تفاوتی با آدم کشی های گروه تروریستی داعش ندارد.
تصمیم عربستان برای اعدام تعدادی از مخالفان این کشور به اتهامات تروریستی، اعتراض های گسترده ای در سطح کشورهای اسلامی و غیر اسلامی به همراه داشت. 
نمر باقر النمر در سال ۱۹۵۹ در شهر عوامیه استان قطیف عربستان چشم به جهان گشود؛ این مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی در پی اعتراض های شیعیان این کشور در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد. دادگاه جنایی رژیم سعودی روز چهارشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ ، وی را به اقدام علیه امنیت ملی و محاربه متهم کرد. وی دوازدهم دی ماه اعدام شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.