وزیر اقتصاد اسلوونی به دعوت وزیر صنعت به ایران سفر می کند

وزیر توسعه اقتصادی و فناوری جمهوری اسلوونی بنا به دعوت وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در رأس یک هیأت تجاری- اقتصادی متشکل ازمقامات اقتصادی و بانکی و نمایندگان بخش خصوصی به ایران سفر کردند.

ازدراوکو پوچیوالشِک وزیر توسعه اقتصادی و فناوری جمهوری اسلوونی بنا به دعوت نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان در رأس یک هیأت تجاری- اقتصادی ۶۰ نفره متشکل از مقامات اقتصادی و بانکی و نمایندگان بخش خصوصی شامل مدیران موسسات و شرکت های عمده تجاری- صنعتی این کشور، با بدرقه مرتضی درزی رامندی سفیر کشورمان در اسلوونی، عازم جمهوری اسلامی ایران شد.
بنا به اعلام سفارت کشورمان در لوبلیانا، وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی قرار است در خلال اقامت دو روزه در تهران، طی روزهای ۲۰ و ۲۱ دی ۱۳۹۴، با تنی چند از وزرا و مقامات کشورمان دیدار و ضمن مرور آخرین وضعیت مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور، پیرامون راه‌های گسترش همکاری ها، گفتگو و تبادل نظر نماید.
ملاقات و رایزنی پیرامون تقویت همکاری های جمهوری اسلامی ایران و اسلوونی در حوزه گردشگری، از دیگر برنامه های وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی در سفر به کشورمان اعلام شده است.
سرمایه گذاری مشترک، تبادل دانش فنی و همچنین اجرای طرح های مشترک و مورد علاقه دو کشور به همراه توسعه همکاری ها در حوزه های انرژی، ارتباطات، خودرو، کشاورزی، محیط زیست، امور زیرساختی، ترانزیت و کشتیرانی، علوم و صنایع، همکاری های بانکی و گردشگری، از زمینه‌های مورد بحث در دیدارهای هیأت اسلوونیایی با مقامات کشورمان خواهند بود.  
امضای یادداشت تفاهم همکاریهای اقتصادی، برگزاری همایش مشترک تجار و مدیران موسسات تجاری و صنعتی ایران و اسلوونی و افتتاح دفتر نمایندگی چهار شرکت بزرگ اسلوونیایی در تهران نیز از دیگر برنامه های هیات اسلوونیایی در ایران خواهد بود.
گفتنی است وزیر توسعه اقتصادی و فناوری اسلوونی در هنگام عزیمت به جمهوری اسلامی ایران با ابراز خرسندی از این سفر اظهار داشت: اطمینان داریم سفر مزبور نخستین گام در گسترش بیشتر مناسبات اقتصادی و تجاری بین ایران و اسلوونی و دستیابی مجدد به حجم مبادلات بالای بین دو کشور به میزان چند سال قبل محسوب می‌شود.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.