ضرر یک میلیارد تومانی برانکو!

سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس از زمان حضور در این تیم نزدیک به یک میلیارد تومان ضرر کرده است.

برانکو ایوانکوویچ در هفته بیست‌وششم لیگ برتر چهاردهم به صورت رسمی برای اولین بار روی نیمکت تیم فوتبال پرسپولیس نشست. سرمربی کروات سرخ‌پوشان برای ۵ بازی پایانی لیگ و همچنین فصل بعد قراردادی به مبلغ ۶۵۰ هزار دلار با مدیران وقت باشگاه پرسپولیس امضا کرد.
البته برانکو در دو بازی پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و همچنین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل الهلال عربستان روی نیمکت پرسپولیس نشست. در قرارداد برانکو ذکر شده بود در صورت صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰ هزار دلار، حضور در مرحله نیمه‌نهایی ۵۰ هزار و در صورت کسب عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا صد هزار دلار به او پاداش داده شود.
همچنین اگر برانکو می‌توانست قهرمان لیگ برتر پانزدهم شود صد هزار دلار پاداش می‌گرفت. قهرمانی در جام حذفی هم می‌توانست ۵۰ هزار دلار دیگر برای برانکو سود داشته باشد. با توجه به این مبالغ برانکو ۳۰۰ هزار دلار ضرر کرده است.
البته برانکو با کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا در این فصل ۱۰۰ هزار دلار پاداش خود را حتمی کرد و همچنین ۲۰ هزار دلار بابت صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در فصل گذشته سود برد.
برانکو قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کرده است که مطابق عرف ۱۵ تا ۲۰ درصد به قرارداد او اضافه خواهد شد که نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار خواهد شد. بدین ترتیب «پروفسور» در فصل آینده از پرسپولیس رقمی نزدیک به ۷۵۰ دلار دریافت خواهد کرد که نزدیک به ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان خواهد شد؛ مبلغی شبیه به قرارداد علی دایی با پرسپولیس.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.