رویترز: واردات نفت کره جنوبی از ایران ۶۷ درصد افزایش یافت

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه آوریل ۲۰۱۶(فروردین-اردیبهشت ۱۳۹۵) و پس از لغو تحریم های بین المللی علیه تهران، نسبت به آوریل سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافت.

سئول در ماه آوریل ۸۶۳ هزار و ۵۵۷ تن یا ۲۱۰ هزار و ۹۹۶ بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۱۶ هزار و ۹۱۸ تن بود.
کره جنوبی چهارمین واردکننده بزرگ نفت از ایران است و در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۶ درمجموع سه میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۴ تن یا ۹۳۳ هزار و ۳۶۷ بشکه در روز نفت خام از ایران خریداری کرد ،در حالی که این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۶ تن بود.
رویترز افزود: ایران تولید نفت خود را سریع تر از آنچه انتظار می رفت افزایش داد و آن را به سطح سه میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز رساند که بالاترین سطح از اواخر سال ۲۰۱۱ و قبل از تشدید تحریم ها است.
کره جنوبی در ماه آوریل ۲۰۱۶ تقریبا ۱۲ میلیون تن نفت خام یا دو میلیون و ۹۳۰ هزار بشکه در روز نفت وارد کرده که ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. سئول در آوریل سال گذشته ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تن نفت خام وارد کرده بود.
به گزارش ایرنا، هند، چین، ژاپن و کره جنوبی واردکنندگان اصلی نفت ایران هستند.
وزارت نفت ایران به تازگی اعلام کرد صادرات نفت‌خام ایران به بازار آسیا در ماه مارس ۲۰۱۶ (۱۱اسفند۱۳۹۴تا۱۲فروردین۱۳۹۵) نسبت به مدت مشابه ۲۰۱۵ حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.
براساس این گزارش، میانگین واردات نفت چهار کشور چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از ایران در مدت یاد شده به رقم یک میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز رسید و این رقم در ماه مارس ۲۰۱۵ حدود یک میلیون و چهار هزار بشکه در روز بوده است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.