به دنبال استرداد عوامل انفجار دفتر حزب جمهوری هستیم

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: به دنبال استرداد خانمی که یکی از عوامل انفجار دفتر حزب جمهوری بوده، هستیم البته این در حالیست که هنوز کشور آلبانی در این زمینه همکاری نداشته است.

سردار حسین اشتری روز دوشنبه در حاشیه مراسم اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن کریم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مطالب عنوان شده در رسانه ها مبنی بر اینکه فرد شناسایی شده کشمیری بوده و یا ارتباطی با عطریانفر داشته صحت ندارد، افزود: پلیس اینترپل ایران به صورت معمول افرادی که اعلان قرمز داشته و یا جرمی را مرتکب شده باشند بر اساس حکم قضایی به اینترپل جهانی اعلام می کند که این رویه از سال های گذشته ادامه داشته است و ما مجرمان خود را به اینترپل جهانی اعلام می کنیم.
اشتری با تاکید براینکه افرادی که در گروه های تروریسی بوده و جرمی مرتکب شده اند بر اساس حکم قضایی تحت تعقیب هستند، یادآورشد: خانمی که مدتی پیش از طرف کشور آلبانی اعلام شده دستگیر شده است و به دنبال استرداد وی به کشور هستیم که البته امیدواریم کشور آلبانی همکاری لازم در این خصوص را با جمهوری اسلامی داشته باشد.
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد که کشورهای دیگر در سالهای گذشته برای استرداد مجرمان کشورها کوتاهی داشته اند و همکاری لازم را با ایران نداشته اند.
وی ادامه داد که به دنبال آن هستیم تا ده ها نفر را بر اساس حکم قضایی به کشور برگردانیم تا با نظر مقام قضایی به جرایم آنها براساس قانون رسیدگی شود.
اشتری اضافه کرد: از این نمونه ها ده ها نفر را داریم و در سال های گذشته بیش از صد نفر به پلیس اینترپل در قالب موضوعات امنیتی، اقتصادی و سایر جرم ها اعلام کرده ایم که متاسفانه اکثر افراد را نتوانسته ایم برگردانیم چرا که کشورها در استرداد همکاری لازم را نداشته اند مثل موضوع خاوری که ما اعلام کرده ایم اما کشور مربوطه همکاری لازم را با ما نداشته است.
فرمانده نیروی انتظامی در مورد اجرای ارتقای امنیت اخلاقی و اجتماعی نیز گفت: این طرح از سال‌های گذشته اجرا شده و همچنان ادامه دارد که امیدواریم با همکاری خوب مردم کمتر مواردی را تذکر دهیم.
اشتری اضافه کرد: البته پلیس به‌صورت جدی با معتادان، خرده فروشان مواد مخدر، توزیع‌کنندگان مواد مخدر، مزاحمین به نوامیس مردم و افرادی که برای خانواده‌ها رعب و وحشت ایجاد می‌کنند با جدیت برخورد کرده و در این زمینه دستگاه قضایی همکاری لازم را دارد که البته امیدواریم با همکاری مردم و اطلاع‌رسانی آنها با سامانه‌های ۱۱۰ و ۱۹۷ در این زمینه موفق عمل کنیم.
وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح عملیات اخلاقی پلیس نظارت بر اماکن عمومی جلساتی با اصناف داشته و توصیه لازم را اعلام کرده ایم که بر این اساس از ورود کالاهایی که با فرهنگ ایرانی اسلامی مطابقت ندارد، ممانعت خواهد شد که امیدواریم اصناف نیز در این زمینه همکاری خوبی با ما داشته باشند.
فرمانده نیروی انتظامی در مورد هفتمین دوره مسابقات قرآنی نیروهای مسلح با حضور قاریانی از ارتش سلطنتی عمان و ایران نیز گفت: امیدواریم برگزاری این مسابقات تاثیر مستقیم و موثری در ارتقای روحیه معنوی نیروهای مسلح داشته باشد و بتوانیم این مسابقات و نمایشگاه‌های قرآنی را به‌صورت منظم و مرتب برگزار کنیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.