آجورلو: اعلام تاج به‌عنوان رئیس فدراسیون مغایر با اصول و موازین قانونی است

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به دبیر مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال به نتیجه این انتخابات اعتراض کرد.

مصطفی آجورلو، نامزد ریاست انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرد که خواهان رسیدگی به موضوع ۵ رأی باطله در انتخابات فدراسیون فوتبال است و به همین جهت نامه‌ای را خطاب به علیرضا اسدی، دبیر مجمع فدراسیون فوتبال نوشته است.
آجورلو در این باره گفت: خوشحالم از اینکه رسانه‌ها در کشور ما بیدار هستند و با دقت بالای خود بر روند امور نظارت می‌کنند و پیگیری آنها باعث شد که بخشی از آنچه رفتارهای غیرقانونی و فرادستی در انتخابات نامیده می‌شد، عیان شود. در هر صورت من پس از انتخابات فضای ایجاد شده برای یک نامزد را حاصل دخالت معاون اول رئیس‌جمهور و وزارت ورزش و جوانان دانستم و اعتراض خود را اعلام کردم.
وی ادامه داد: برخی از دوستان حتی به من توصیه کردند از واژه کودتا در انتخابات فدراسیون فوتبال سخن بگویم، اما من واقعاً نمی‌خواهم از این واژه استفاده کنم و ترجیح می‌دهم به همان ساماندهی آرا و فشار برای پیروزی یک نامزد اشاره کنم که البته شاهد چنین ساماندهی در حکم وزیر ورزش برای رئیس فدراسیون فوتبال پدید آمد. به‌نظرم برای اهل اشاره و نظر این حکم حاوی تمام واقعیت‌ها درباره این انتخابات است.
آجورلو با اشاره به ۵ رأی شبهه‌دار انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: یکی از نشانه‌های این ساماندهی در این ۵ رأی خود را نمایان کرد که خوشبختانه توسط رسانه‌ها پرده از آن برداشته شد، ازهمین‌رو من نامه‌ای خطاب به آقای اسدی، دبیر مجمع نوشتم و از ایشان خواستم که به موضوع رسیدگی کنند، همچنین از سازمان بازرسی کل کشور و هیئت رئیسه مجمع فدراسیون هم که شامل ناظران انتخابات می‌شود، می‌خواهم که این موضوع را بررسی کنند.
نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: بروز این اتفاق و باطل شدن برخی آرا باعث می‌شود که مشروعیت انتخابات زیر سؤال برود و ازهمین‌رو لازم است که مسئولان به‌سرعت نسبت به این شبهه واکنش نشان دهند. طبق بند ۴ ماده ۲۲ اساسنامه تخلفاتی صورت گرفته که برخی حقوقدانان هم در گفت‌وگوهایی که داشتند بر آن تأکید می‌کردند.
آجورلو از فعال بودن و بیداری رسانه‌ها اظهار خوشحالی کرد و گفت: قطعاً وجود رسانه‌ها اجازه نمی‌دهد که تخلفات در فوتبال پنهان بماند، این باعث خشنودی است و ما را به آینده امیدوار می‌کند.

متن نامه مصطفی آجورلو به اسدی به‌شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر اسدی
دبیر محترم مجمع فدراسیون فوتبال
با سلام
احتراماً به عرض می رساند نظر به اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال مورخ ۹۵.۲.۱۸ چند نفر از رأی دهندگان فاقد صلاحیت قانونی برای دادن رأی طبق اساسنامه بوده‌اند (اساسنامه تصریح به حضور مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره باشگاه دارد) و امعان نظر به الزامات مندرج در ماده ۲۲ و خصوصاً تکلیف مقرر در بند ۴ همان ماده در خصوص لزوم مباشرت صاحبان آرا در رأی‌گیری به نظر می‌رسد حداقل ۳ رأی مأخوذه باطل بوده و به‌لحاظ حقوقی واجد آثار قانونی نمی‌باشد، در نتیجه تعداد آرای نفر برگزیده به حد نصاب قانونی نمی‌رسد و اعلام نامبرده به‌عنوان فرد برگزیده مغایر با اصول و موازین قانونی است.
در خاتمه رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته منطبق با قوانین مصرحه در این خصوص مورد تقاضا می‌باشد.
رونوشت:
۱ ــ سازمان بازرسی کل کشور
۲ ــ هیئت رئیسه مجمع فدراسیون فوتبال
مصطفی آجورلو».

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.